Bussring AS
Score · regnskapsår 2025
34av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 284 av 349 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 076 av 1 364 · Transport og lagring
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 33 og soliditet 26 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bussring AS ligger 16 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 349 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,8 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 14,0 % (median 25,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 155 MNOK | 114 MNOK |
| Driftsmargin | 2,8 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 4,4 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | 14,0 % | 25,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,13 | 2,86 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | −1,6 % | 8,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,14 MNOK | 1,85 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 34 gjør Bussring AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (349 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bussring AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Bussring AS har score 34 for 2025, rang 1 076 av 1 364 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 61 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,38 mot median 1,26.
Svakest: Vekst: persentil 16 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,6 % mot median 8,8 %. Soliditet: persentil 26 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 14,0 % mot median 25,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bussring AS hadde en driftsmargin på 2,8 % og en egenkapitalandel på 14,0 % i 2025, og er nr. 1 076 av 1 364 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 9,8 % til 2,8 %.
Bussring AS klarte seg omtrent som sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 2,8 % i 2025 (sektorens median 3,9 %), og egenkapitalandelen 14,0 %. I de andre årene var driftsmarginen 3,3 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 3,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 33 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 26 | vekt 25 % |
| Likviditet | 61 | vekt 15 % |
| Vekst | 16 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bussring AS?
Driftsmarginen var 2,8 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,4 %.
Hvor solid er Bussring AS?
Egenkapitalandelen var 14,0 % i 2025 (median 25,8 %). Gjeldsgraden var 6,13 (median 2,86).
Hvordan er likviditeten i Bussring AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,38 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Bussring AS i Transport og lagring?
Bussring AS er nr. 1 076 av 1 364 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 284 av 349. Omsetningen endret seg −1,6 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 25. mars 2026 | UiT Norges arktiske universitet | Rammeavtale Busstransport | 4,0 MNOK (rammeavtale) |
| 12. februar 2025 | Avinor AS | TROMSØ LUFTHAVN: LEIE AV OPPSTILLINGSPLASS FOR FLYBUSS | verdi ikke oppgitt |
| 22. juni 2023 | Riksteatret | Buss- og kombibuss 2024-2027 | verdi ikke oppgitt |
| 24. juni 2021 | Tromsø kommune | Dynamisk innkjøpsordning for transporttjenester til Tromsø kommune | 5,2 MNOK |
| 28. juni 2018 | Riksteatret | Rammeavtale for transport | 25,0 MNOK (rammeavtale) |
| 13. mars 2018 | Forsvarets logistikkorganisasjon (FLO) | Leie av buss til Forsvarssektoren - Troms | 60,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 986519807
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (49.320)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 136 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. januar 2004 22 år i drift
- Aksjekapital
- 1,34 MNOK
- Forretningsadresse
- Oksfjordhamn, 9151 STORSLETT (NORDREISA)
- Kommune
- Nordreisa rang 7–18 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.bussring.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 20 | 58 | 34 | |
| Rang | 1 173 | 486 | 1 076 | |
| Driftsmargin | −3,2 % | 9,8 % | 2,8 % | |
| Totalrentabilitet | −4,9 % | 14,0 % | 4,4 % | |
| Egenkapitalandel | 8,7 % | 12,7 % | 14,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,31 | 1,38 | |
| Omsetningsvekst | – | 34,5 % | −1,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 117,0 MNOK | 157,4 MNOK | 154,9 MNOK |
| Driftsresultat | −3,8 MNOK | 15,5 MNOK | 4,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −5,3 MNOK | 12,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | −4,2 MNOK | 9,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 1,7 MNOK | 3,4 MNOK | 4,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 74,9 MNOK | 110,9 MNOK | 98,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 34,6 MNOK | 48,5 MNOK | 32,8 MNOK |
| Egenkapital | 6,5 MNOK | 14,0 MNOK | 13,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,0 MNOK | 12,5 MNOK | 12,3 MNOK |
| Sum gjeld | 68,4 MNOK | 96,8 MNOK | 84,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 31,1 MNOK | 37,0 MNOK | 23,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6912666.
Videre
Lignende selskaper
- CN Heavy Transport AS indeks 34, nr. 1 069 · sammenlign
- Kranringen AS indeks 34, nr. 1 070 · sammenlign
- Constellation Transport Norway AS indeks 34, nr. 1 078 · sammenlign
- Ottem Transport AS indeks 33, nr. 1 081 · sammenlign
- Pentagon Transport AS indeks 33, nr. 1 082 · sammenlign