Constellation Transport Norway AS
Score · regnskapsår 2025
33av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 474 av 581 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 045 av 2 587 · Transport og lagring
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 2 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Constellation Transport Norway AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 581 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,0 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 0,1 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 84 MNOK | 98 MNOK |
| Driftsmargin | 3,0 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 3,5 % |
| Totalrentabilitet | 7,6 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 0,1 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 694,35 | 2,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 11,4 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,18 MNOK | 2,45 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 33 gjør Constellation Transport Norway AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (581 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Constellation Transport Norway AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Constellation Transport Norway AS har score 33 for 2025, rang 2 045 av 2 587 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 62 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 11,4 % mot median 7,8 %.
Svakest: Soliditet: persentil 2 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,1 % mot median 29,0 %. Konsistens: persentil 27 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 0,1 % (median 29,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Constellation Transport Norway AS hadde en driftsmargin på 3,0 % og en egenkapitalandel på 0,1 % i 2025, og er nr. 2 045 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 15,1 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,7 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,8 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,1 % (median 29,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 2 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | 62 | vekt 15 % |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Constellation Transport Norway AS?
Driftsmarginen var 3,0 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,6 %.
Hvor solid er Constellation Transport Norway AS?
Egenkapitalandelen var 0,1 % i 2025 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 694,35 (median 2,35).
Hvordan er likviditeten i Constellation Transport Norway AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,22 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Constellation Transport Norway AS i Transport og lagring?
Constellation Transport Norway AS er nr. 2 045 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 474 av 581. Omsetningen endret seg 11,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 959783683
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (49.410)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 71 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 2. januar 1991 35 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Borg Havnevei 12, 1630 GAMLE FREDRIKSTAD
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Constellation Holding Norway AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren Constellation Holding Norway AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Constellation Holding Norway AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 3 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Constellation Holding Norway AS
Utgått (selskaper): Esk AS, Ohk AS, Tsk AS
Har eierandeler i: Nøtholmen Resort 1 AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 11 | 22 | 33 | |
| Rang | 2 251 | 2 262 | 2 045 | |
| Driftsmargin | −3,9 % | 1,1 % | 3,0 % | |
| Totalrentabilitet | −9,9 % | 2,8 % | 7,6 % | |
| Egenkapitalandel | −3,3 % | −3,5 % | 0,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,06 | 1,22 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,0 % | 11,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 70,3 MNOK | 75,2 MNOK | 83,8 MNOK |
| Driftsresultat | −2,7 MNOK | 0,8 MNOK | 2,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,7 MNOK | −0,3 MNOK | 1,5 MNOK |
| Skattekostnad | −0,8 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | −2,8 MNOK | −0,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 27,0 MNOK | 31,8 MNOK | 36,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,0 MNOK | 13,2 MNOK | 19,8 MNOK |
| Egenkapital | −0,9 MNOK | −1,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,0 MNOK | −1,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 27,9 MNOK | 32,9 MNOK | 36,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,2 MNOK | 12,4 MNOK | 16,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 7088327.
Videre
Lignende selskaper
- Olav Rogne AS indeks 33, nr. 2 043 · sammenlign
- Litra Termo AS indeks 33, nr. 2 046 · sammenlign
- Rem Maritime AS indeks 33, nr. 2 049 · sammenlign
- Bussring AS indeks 33, nr. 2 050 · sammenlign
- Ottem Transport AS indeks 33, nr. 2 051 · sammenlign