Magic North AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2023
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 11 av 83 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 164 av 978 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Magic North AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 83 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 40,7 % (median 2,1 %) og egenkapitalandel 77,2 % (median 29,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 84 MNOK | 102 MNOK |
| Driftsmargin | 40,7 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 41,5 % | 1,4 % |
| Totalrentabilitet | 51,7 % | 5,1 % |
| Egenkapitalandel | 77,2 % | 29,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 2,01 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 1,05 |
| Omsetningsvekst | 43,1 % | 68,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,15 MNOK | 1,29 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Magic North AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (83 selskaper) i 2023.
Score 2022–2024
- Magic North AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Magic North AS hadde en driftsmargin på 40,7 % og en egenkapitalandel på 77,2 % i 2023, og er nr. 164 av 978 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2022 til 2023: omsetningen økte med 43 % og driftsmarginen falt fra 43,8 % til 40,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 52 MNOK og 276 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 271 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 276 MNOK |
| P/B | 1,0 | 52 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,85 (median 1,05).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 43,1 % (median 68,8 %); Likviditetsgrad 1 0,85 (median 1,05).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 96 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 39 | vekt 15 % |
| Vekst | 0 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 73 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Magic North AS?
Driftsmarginen var 40,7 % i 2023, mot en median på 2,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 51,7 %.
Hvor solid er Magic North AS?
Egenkapitalandelen var 77,2 % i 2023 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 0,29 (median 2,01).
Hvordan er likviditeten i Magic North AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,85 i 2023 (median 1,05). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Magic North AS i Kultur og fritid?
Magic North AS er nr. 164 av 978 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 11 av 83. Omsetningen endret seg 43,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 982009936
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.291)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 73 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 12. mai 2000 26 år i drift
- Aksjekapital
- 2,70 MNOK
- Forretningsadresse
- Kongens gate 48, 8006 BODØ
- Kommune
- Bodø rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- Nettside
- www.magicnorth.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 70 | 67 | |
| Rang | 3 | 164 | 195 | |
| Driftsmargin | 43,8 % | 40,7 % | 26,3 % | |
| Totalrentabilitet | 68,2 % | 51,7 % | 17,1 % | |
| Egenkapitalandel | 72,0 % | 77,2 % | 88,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 0,85 | 1,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 43,1 % | −53,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 58,5 MNOK | 83,8 MNOK | 39,0 MNOK |
| Driftsresultat | 25,7 MNOK | 34,1 MNOK | 10,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 25,3 MNOK | 34,7 MNOK | 11,7 MNOK |
| Årsresultat | 19,7 MNOK | 27,1 MNOK | 9,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 37,6 MNOK | 67,3 MNOK | 69,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 19,0 MNOK | 12,7 MNOK | 9,1 MNOK |
| Egenkapital | 27,1 MNOK | 52,0 MNOK | 61,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 24,6 MNOK | 49,5 MNOK | 58,5 MNOK |
| Sum gjeld | 10,5 MNOK | 15,3 MNOK | 8,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,8 MNOK | 15,0 MNOK | 8,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 5445879.
Videre
Lignende selskaper
- Kvitfjell Alpinanlegg AS indeks 71, nr. 160 · sammenlign
- Arktisk Filharmoni AS indeks 70, nr. 173 · sammenlign
- Auditorium AS indeks 69, nr. 178 · sammenlign
- Tryvannwyller AS indeks 69, nr. 186 · sammenlign
- Museene Arven AS indeks 68, nr. 198 · sammenlign