Tryvannwyller AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 4 av 68 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 76 av 857 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tryvannwyller AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 68 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 29,0 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 75,2 % (median 32,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 131 MNOK | 112 MNOK |
| Driftsmargin | 29,0 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 30,4 % | 4,9 % |
| Totalrentabilitet | 19,1 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandel | 75,2 % | 32,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,91 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,07 |
| Omsetningsvekst | −5,2 % | 5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,68 MNOK | 1,16 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Tryvannwyller AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (68 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tryvannwyller AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Tryvannwyller AS har score 73 for 2025, rang 76 av 857 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,2 % mot median 32,1 %. Lønnsomhet: persentil 86 mot sammenlignbare, driftsmargin 29,0 % mot median 4,7 %.
Svakest: Vekst: persentil 21 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −5,2 % mot median 5,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tryvannwyller AS hadde en driftsmargin på 29,0 % og en egenkapitalandel på 75,2 % i 2025, og er nr. 76 av 857 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 65,1 % til 75,2 % og driftsmarginen falt fra 31,6 % til 29,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 156 MNOK og 309 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 309 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 294 MNOK |
| P/B | 1,0 | 156 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −14,2 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 86 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 21 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tryvannwyller AS?
Driftsmarginen var 29,0 % i 2025, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,1 %.
Hvor solid er Tryvannwyller AS?
Egenkapitalandelen var 75,2 % i 2025 (median 32,1 %). Gjeldsgraden var 0,33 (median 1,91).
Hvordan er likviditeten i Tryvannwyller AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,29 i 2025 (median 1,07).
Hvordan står Tryvannwyller AS i Kultur og fritid?
Tryvannwyller AS er nr. 76 av 857 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 4 av 68. Omsetningen endret seg −5,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996599507
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 78 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 18. februar 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 3,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Tryvannsveien 64, 0791 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 72 | 73 | |
| Rang | 136 | 98 | 76 | |
| Driftsmargin | 23,5 % | 31,6 % | 29,0 % | |
| Totalrentabilitet | 13,2 % | 20,9 % | 19,1 % | |
| Egenkapitalandel | 63,3 % | 65,1 % | 75,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,70 | 0,89 | 1,29 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,5 % | −5,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 123,7 MNOK | 137,8 MNOK | 130,7 MNOK |
| Driftsresultat | 29,1 MNOK | 43,6 MNOK | 37,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 30,6 MNOK | 45,9 MNOK | 39,7 MNOK |
| Årsresultat | 23,8 MNOK | 35,8 MNOK | 30,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 232,4 MNOK | 220,3 MNOK | 207,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 51,1 MNOK | 58,8 MNOK | 53,3 MNOK |
| Egenkapital | 147,2 MNOK | 143,4 MNOK | 156,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 31,5 MNOK | 27,7 MNOK | 40,4 MNOK |
| Sum gjeld | 85,2 MNOK | 76,9 MNOK | 51,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 73,1 MNOK | 65,8 MNOK | 41,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6515307.
Videre
Lignende selskaper
- Museene i Sør-Trøndelag AS indeks 79, nr. 35 · sammenlign
- Teater Innlandet AS indeks 69, nr. 115 · sammenlign
- Hålogaland Teater AS indeks 69, nr. 118 · sammenlign
- Auditorium AS indeks 69, nr. 119 · sammenlign
- Hove West AS indeks 68, nr. 131 · sammenlign