MULTITECH QUALITY & Service AS
Score · regnskapsår 2024
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 214 av 440 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 948 av 1 997 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
MULTITECH QUALITY & Service AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 52 blant 440 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 12,3 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 16,1 % (median 37,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 190 MNOK | 183 MNOK |
| Driftsmargin | 12,3 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 11,8 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 26,7 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 16,1 % | 37,4 % |
| Gjeldsgrad | 5,22 | 1,60 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | 38,3 % | 5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,38 MNOK | 2,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør MULTITECH QUALITY & Service AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (440 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- MULTITECH QUALITY & Service AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
MULTITECH QUALITY & Service AS hadde en driftsmargin på 12,3 % og en egenkapitalandel på 16,1 % i 2024, og er nr. 948 av 1 997 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −2,0 % til 12,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 14 MNOK og 187 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 174 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 187 MNOK |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 38,3 % (median 5,0 %); Likviditetsgrad 1 1,05 (median 1,46).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −3,3 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 86 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 25 % |
| Likviditet | 20 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er MULTITECH QUALITY & Service AS?
Driftsmarginen var 12,3 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,7 %.
Hvor solid er MULTITECH QUALITY & Service AS?
Egenkapitalandelen var 16,1 % i 2024 (median 37,4 %). Gjeldsgraden var 5,22 (median 1,60).
Hvordan er likviditeten i MULTITECH QUALITY & Service AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,05 i 2024 (median 1,46).
Hvordan står MULTITECH QUALITY & Service AS i Industri?
MULTITECH QUALITY & Service AS er nr. 948 av 1 997 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 214 av 440. Omsetningen endret seg 38,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915735940
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (25.530)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 80 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 23. juli 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 1,24 MNOK
- Forretningsadresse
- Bygg K9/L11, Kystbasen Ågotnes, 5347 ÅGOTNES (ØYGARDEN)
- Kommune
- Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Jonny Eikås
- Styrets leder
- Jannicke Frøderberg Tvedt
- Styremedlem
- Gavin John Stewart
- Styremedlem
- Jonny Eikås
- Revisor
- Revisor Vest AS
- Regnskapsfører
- FREKHAUG REGNSKAP Øyvind Vaksvik
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | 52 | 13 | |
| Rang | 1 822 | 948 | 1 941 | |
| Driftsmargin | −2,0 % | 12,3 % | −6,3 % | |
| Totalrentabilitet | −5,4 % | 26,7 % | −12,9 % | |
| Egenkapitalandel | 13,0 % | 16,1 % | 15,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 1,05 | 0,93 | |
| Omsetningsvekst | – | 38,3 % | −43,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 137,4 MNOK | 190,0 MNOK | 106,6 MNOK |
| Driftsresultat | −2,8 MNOK | 23,3 MNOK | −6,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,4 MNOK | 22,4 MNOK | −7,5 MNOK |
| Årsresultat | −2,7 MNOK | 17,4 MNOK | −5,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 51,4 MNOK | 87,4 MNOK | 52,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 41,3 MNOK | 76,2 MNOK | 40,6 MNOK |
| Egenkapital | 6,7 MNOK | 14,1 MNOK | 8,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,4 MNOK | 12,8 MNOK | 6,9 MNOK |
| Sum gjeld | 44,7 MNOK | 73,4 MNOK | 43,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 43,7 MNOK | 72,4 MNOK | 43,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6081863.
Videre
Lignende selskaper
- SANDNES & Jærbetong AS indeks 52, nr. 941 · sammenlign
- Aksell AS indeks 52, nr. 951 · sammenlign
- VÓNIN Refa AS indeks 52, nr. 952 · sammenlign
- Csub AS indeks 52, nr. 953 · sammenlign
- Skumtech AS indeks 52, nr. 955 · sammenlign