MULTITECH QUALITY & Service AS
Score · regnskapsår 2023
13av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 692 av 741 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 184 av 2 341 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 9 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
MULTITECH QUALITY & Service AS ligger 37 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 741 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin −2,0 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 13,0 % (median 36,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 137 MNOK | 161 MNOK |
| Driftsmargin | −2,0 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | −5,4 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 13,0 % | 36,4 % |
| Gjeldsgrad | 6,69 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | – | 4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,72 MNOK | 2,52 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 13 gjør MULTITECH QUALITY & Service AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (741 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- MULTITECH QUALITY & Service AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
MULTITECH QUALITY & Service AS hadde en driftsmargin på −2,0 % og en egenkapitalandel på 13,0 % i 2023, og er nr. 2 184 av 2 341 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,49).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,5 % (median 4,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,0 % (median 5,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 9 | vekt 25 % |
| Likviditet | 12 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er MULTITECH QUALITY & Service AS?
Driftsmarginen var −2,0 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er MULTITECH QUALITY & Service AS?
Egenkapitalandelen var 13,0 % i 2023 (median 36,4 %). Gjeldsgraden var 6,69 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i MULTITECH QUALITY & Service AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,94 i 2023 (median 1,49). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står MULTITECH QUALITY & Service AS i Industri?
MULTITECH QUALITY & Service AS er nr. 2 184 av 2 341 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 692 av 741.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915735940
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (25.530)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 80 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 23. juli 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 1,24 MNOK
- Forretningsadresse
- Bygg K9/L11, Kystbasen Ågotnes, 5347 ÅGOTNES (ØYGARDEN)
- Kommune
- Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 13 | 51 | 12 | |
| Rang | 2 184 | 1 192 | 2 331 | |
| Driftsmargin | −2,0 % | 12,3 % | −6,3 % | |
| Totalrentabilitet | −5,4 % | 26,7 % | −12,9 % | |
| Egenkapitalandel | 13,0 % | 16,1 % | 15,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 1,05 | 0,93 | |
| Omsetningsvekst | – | 38,3 % | −43,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 137,4 MNOK | 190,0 MNOK | 106,6 MNOK |
| Driftsresultat | −2,8 MNOK | 23,3 MNOK | −6,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,4 MNOK | 22,4 MNOK | −7,5 MNOK |
| Årsresultat | −2,7 MNOK | 17,4 MNOK | −5,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 51,4 MNOK | 87,4 MNOK | 52,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 41,3 MNOK | 76,2 MNOK | 40,6 MNOK |
| Egenkapital | 6,7 MNOK | 14,1 MNOK | 8,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,4 MNOK | 12,8 MNOK | 6,9 MNOK |
| Sum gjeld | 44,7 MNOK | 73,4 MNOK | 43,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 43,7 MNOK | 72,4 MNOK | 43,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5337091.
Videre
Lignende selskaper
- Støren Treindustri AS indeks 14, nr. 2 180 · sammenlign
- Nordan Rubicon AS indeks 14, nr. 2 182 · sammenlign
- G.T Nordics AS indeks 13, nr. 2 185 · sammenlign
- Simona Stadpipe AS indeks 13, nr. 2 186 · sammenlign
- Taga Foods AS indeks 13, nr. 2 187 · sammenlign