Deuce AS
Score · regnskapsår 2023
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 387 av 639 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 607 av 978 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Deuce AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 639 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 12,1 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 4,1 % (median 32,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 12,1 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | 2,4 % |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 4,1 % | 32,0 % |
| Gjeldsgrad | 23,66 | 1,16 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,84 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | – | 3,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Deuce AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (639 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Deuce AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Deuce AS hadde en driftsmargin på 12,1 % og en egenkapitalandel på 4,1 % i 2023, og er nr. 607 av 978 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,1 % (median 32,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 25 % |
| Likviditet | 63 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | – | mangler data, ikke med |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Deuce AS?
Driftsmarginen var 12,1 % i 2023, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,4 %.
Hvor solid er Deuce AS?
Egenkapitalandelen var 4,1 % i 2023 (median 32,0 %). Gjeldsgraden var 23,66 (median 1,16).
Hvordan er likviditeten i Deuce AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,84 i 2023 (median 1,41).
Hvordan står Deuce AS i Kultur og fritid?
Deuce AS er nr. 607 av 978 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 387 av 639.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 871143382
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. september 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,63 MNOK
- Forretningsadresse
- Larsamyrå 18, 4313 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 54 | 54 | |
| Rang | 607 | 426 | 430 | |
| Driftsmargin | 12,1 % | 63,7 % | 68,8 % | |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 15,0 % | 19,4 % | |
| Egenkapitalandel | 4,1 % | 9,9 % | 16,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,84 | 4,43 | 1,72 | |
| Omsetningsvekst | – | −10,2 % | 2,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,4 MNOK | 3,9 MNOK | 4,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 2,5 MNOK | 2,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,5 MNOK | 16,6 MNOK | 14,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 4,4 MNOK | 2,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 1,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 14,8 MNOK | 15,0 MNOK | 11,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5040867.
Videre
Lignende selskaper
- Lambertseter Svømmehall AS indeks 43, nr. 603 · sammenlign
- Trygg av Natur AS indeks 43, nr. 605 · sammenlign
- Volda Campus Arena AS indeks 43, nr. 608 · sammenlign
- Konsert Teknikk AS indeks 43, nr. 610 · sammenlign
- Hafjell Nasjonalanlegg AS indeks 43, nr. 611 · sammenlign