Konsert Teknikk AS
Score · regnskapsår 2025
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 67 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 99 av 1 017 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Konsert Teknikk AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 641 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 18,4 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 45,0 % (median 35,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 18,4 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 17,1 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 36,2 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 45,0 % | 35,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,22 | 1,11 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,69 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 57,2 % | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Konsert Teknikk AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (643 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Konsert Teknikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Konsert Teknikk AS har score 72 for 2025, rang 99 av 1 017 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 57,2 % mot median 4,6 %. Lønnsomhet: persentil 81 mot sammenlignbare, driftsmargin 18,4 % mot median 4,3 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Konsert Teknikk AS hadde en driftsmargin på 18,4 % og en egenkapitalandel på 45,0 % i 2025, og er nr. 99 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 57 % og driftsmarginen steg fra 8,1 % til 18,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 52 | vekt 25 % |
| Likviditet | 72 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Konsert Teknikk AS?
Driftsmarginen var 18,4 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,2 %.
Hvor solid er Konsert Teknikk AS?
Egenkapitalandelen var 45,0 % i 2025 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 1,22 (median 1,11).
Hvordan er likviditeten i Konsert Teknikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,69 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Konsert Teknikk AS i Kultur og fritid?
Konsert Teknikk AS er nr. 99 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 67 av 643. Omsetningen endret seg 57,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913162234
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjørnåsveien 185, 1596 MOSS
- Kommune
- Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. oktober 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 51 | 72 | |
| Rang | 610 | 503 | 99 | |
| Driftsmargin | 0,6 % | 8,1 % | 18,4 % | |
| Totalrentabilitet | 2,1 % | 17,5 % | 36,2 % | |
| Egenkapitalandel | 26,2 % | 32,2 % | 45,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,61 | 2,69 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,1 % | 57,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,3 MNOK | 2,7 MNOK | 4,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6422421.
Videre
Lignende selskaper
- Capitana AS indeks 73, nr. 96 · sammenlign
- Strompedal AS indeks 73, nr. 97 · sammenlign
- Seglem Ødegård AS indeks 73, nr. 98 · sammenlign
- Crossfit Grimstad AS indeks 72, nr. 100 · sammenlign
- Plutos AS indeks 72, nr. 101 · sammenlign