Deuce AS
Score · regnskapsår 2024
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 280 av 667 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 426 av 1 028 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Deuce AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 667 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 63,7 % (median 3,8 %) og egenkapitalandel 9,9 % (median 34,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 63,7 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 46,7 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 15,0 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 9,9 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 9,15 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,43 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | −10,2 % | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Deuce AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (667 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Deuce AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Deuce AS hadde en driftsmargin på 63,7 % og en egenkapitalandel på 9,9 % i 2024, og er nr. 426 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 12,1 % til 63,7 % og egenkapitalandelen steg fra 4,1 % til 9,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,9 % (median 34,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 80 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 20 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 21 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Deuce AS?
Driftsmarginen var 63,7 % i 2024, mot en median på 3,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,0 %.
Hvor solid er Deuce AS?
Egenkapitalandelen var 9,9 % i 2024 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 9,15 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Deuce AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,43 i 2024 (median 1,46).
Hvordan står Deuce AS i Kultur og fritid?
Deuce AS er nr. 426 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 280 av 667. Omsetningen endret seg −10,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 871143382
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. september 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,63 MNOK
- Forretningsadresse
- Larsamyrå 18, 4313 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 54 | 54 | |
| Rang | 607 | 426 | 430 | |
| Driftsmargin | 12,1 % | 63,7 % | 68,8 % | |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 15,0 % | 19,4 % | |
| Egenkapitalandel | 4,1 % | 9,9 % | 16,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,84 | 4,43 | 1,72 | |
| Omsetningsvekst | – | −10,2 % | 2,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,4 MNOK | 3,9 MNOK | 4,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 2,5 MNOK | 2,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,5 MNOK | 16,6 MNOK | 14,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 4,4 MNOK | 2,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 1,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 14,8 MNOK | 15,0 MNOK | 11,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5917321.
Videre
Lignende selskaper
- Ørnhaug Besøk og Aktivitetstun AS indeks 55, nr. 421 · sammenlign
- BM Marina AS indeks 54, nr. 422 · sammenlign
- Crossfit Sandefjord AS indeks 54, nr. 425 · sammenlign
- Haugesund Padel AS indeks 54, nr. 427 · sammenlign
- Paint on Pots AS indeks 54, nr. 428 · sammenlign