Peru Eiendom AS
Score · regnskapsår 2025
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 554 av 1 537 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 185 av 3 346 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Peru Eiendom AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 533 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 28,6 % (median 1,9 %) og egenkapitalandel 0,4 % (median 17,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 28,6 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | −12,3 % | 1,4 % |
| Totalrentabilitet | 3,3 % | 5,9 % |
| Egenkapitalandel | 0,4 % | 17,2 % |
| Gjeldsgrad | 227,98 | 1,89 |
| Likviditetsgrad 1 | 16,27 | 1,06 |
| Omsetningsvekst | 74,1 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Peru Eiendom AS det bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 537 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Peru Eiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Peru Eiendom AS har score 57 for 2025, rang 1 185 av 3 346 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 16,27 mot median 1,06. Vekst: persentil 93 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 74,1 % mot median 4,8 %.
Svakest: Soliditet: persentil 16 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,4 % mot median 17,2 %. Konsistens: persentil 24 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 0,4 % (median 17,2 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −12,3 % (median 1,4 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Peru Eiendom AS hadde en driftsmargin på 28,6 % og en egenkapitalandel på 0,4 % i 2025, og er nr. 1 185 av 3 346 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 11,5 % til 28,6 % og omsetningen økte med 74 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,4 % (median 17,2 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,3 % (median 1,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 93 | vekt 15 % |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Peru Eiendom AS?
Driftsmarginen var 28,6 % i 2025, mot en median på 1,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Peru Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 0,4 % i 2025 (median 17,2 %). Gjeldsgraden var 227,98 (median 1,89).
Hvordan er likviditeten i Peru Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 16,27 i 2025 (median 1,06).
Hvordan står Peru Eiendom AS i Overnatting og servering?
Peru Eiendom AS er nr. 1 185 av 3 346 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 554 av 1 537. Omsetningen endret seg 74,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 831424842
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (55.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 5. mai 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Myklabergstien 5, 4052 RØYNEBERG (SOLA)
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 58 | 57 | |
| Rang | – | 1 149 | 1 185 | |
| Driftsmargin | −329,4 % | 11,5 % | 28,6 % | |
| Totalrentabilitet | −0,5 % | 0,9 % | 3,3 % | |
| Egenkapitalandel | −0,6 % | 1,6 % | 0,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,29 | 9,75 | 16,27 | |
| Omsetningsvekst | – | 5 626,4 % | 74,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 2,0 MNOK | 3,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,9 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,0 MNOK | 29,0 MNOK | 30,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,8 MNOK | 2,5 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK | −1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 24,2 MNOK | 28,5 MNOK | 30,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7166999.
Videre
Lignende selskaper
- MØLLAREN CAFÈ AS indeks 58, nr. 1 178 · sammenlign
- Kilen Camping AS indeks 57, nr. 1 187 · sammenlign
- Bergen Vinstuer AS indeks 57, nr. 1 188 · sammenlign
- Eikerapen Gjestegard Drift AS indeks 57, nr. 1 191 · sammenlign
- Sjøkroa AS indeks 57, nr. 1 193 · sammenlign