Rangering Helse og omsorg 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 902 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,2 % | 6,5 % | 22,4 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 6,6 % | 22,8 % |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 15,1 % | 34,0 % |
| Egenkapitalandel | 14,3 % | 43,4 % | 70,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 1,02 | 3,12 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,53 | 2,98 |
| Omsetningsvekst | −2,7 % | 3,7 % | 12,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 1 478 · Små: 243 · Mellomstore: 158 · Store: 27. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kullberg AS | Mikronr. 1 i klassen | 90 | 76,2 % | 91,2 % | 17,75 | 37,8 % | 10 MNOK |
| 2 | Raglamyr Tannregulering AS | Smånr. 1 i klassen | 87 | 55,8 % | 85,5 % | 6,73 | 11,3 % | 15 MNOK |
| 3 | Raeder AS | Mikronr. 2 i klassen | 87 | 55,7 % | 93,3 % | 14,77 | 7,1 % | 8 MNOK |
| 4 | Aberia Ung AS | Storenr. 1 i klassen | 87 | 10,2 % | 65,1 % | 2,87 | 15,4 % | 701 MNOK |
| 5 | Firmitas AS | Mikronr. 3 i klassen | 87 | 83,8 % | 90,4 % | 12,53 | 58,2 % | 1 MNOK |
| 6 | Vitalo AS | Mikronr. 4 i klassen | 87 | 58,6 % | 88,9 % | 6,97 | 16,1 % | 10 MNOK |
| 7 | Fysioform AS | Mikronr. 5 i klassen | 86 | 33,3 % | 93,8 % | 16,16 | 13,2 % | 3 MNOK |
| 8 | Tannlege Glenn Slette AS | Mikronr. 6 i klassen | 86 | 52,3 % | 88,0 % | 8,30 | 12,9 % | 8 MNOK |
| 9 | Venger Fysioterapi AS | Mikronr. 7 i klassen | 86 | 81,0 % | 94,9 % | 15,37 | 65,3 % | 2 MNOK |
| 10 | Lege Kinga Kerekes AS | Mikronr. 8 i klassen | 86 | 45,3 % | 90,6 % | 10,49 | 14,9 % | 4 MNOK |
| 11 | Psykologspesialist Jonas Sharma-Bakkevig AS | Mikronr. 9 i klassen | 86 | 61,0 % | 87,4 % | 7,92 | 7,4 % | 3 MNOK |
| 12 | Melius AS | Mikronr. 10 i klassen | 85 | 66,2 % | 92,7 % | 23,00 | 32,1 % | 1 MNOK |
| 13 | Estetikk Plastikkirurgi AS | Mikronr. 11 i klassen | 85 | 93,6 % | 74,0 % | 3,85 | – | 1 MNOK |
| 14 | Zetbu AS | Mikronr. 12 i klassen | 85 | 72,6 % | 80,1 % | 5,03 | 110,7 % | 2 MNOK |
| 15 | Nelson Enterprise AS | Mikronr. 13 i klassen | 84 | 37,6 % | 88,9 % | 8,50 | 13,5 % | 6 MNOK |
| 16 | DR. Roarsen AS | Smånr. 2 i klassen | 84 | 63,8 % | 79,2 % | 3,37 | 11,6 % | 30 MNOK |
| 17 | Hudlege Frode Kristiansen AS | Mikronr. 14 i klassen | 83 | 71,4 % | 84,6 % | 5,64 | 5,8 % | 6 MNOK |
| 18 | Psykolog Jon Ståle Gjesdal Henriksen AS | Mikronr. 15 i klassen | 83 | 49,3 % | 87,7 % | 8,12 | 55,8 % | 2 MNOK |
| 19 | Mesterhjelp Skjærhalden AS | Mikronr. 16 i klassen | 83 | 17,5 % | 88,2 % | 8,44 | 13,8 % | 4 MNOK |
| 20 | Cmørk AS | Smånr. 3 i klassen | 83 | 67,1 % | 95,5 % | 21,99 | 6,2 % | 21 MNOK |
| 21 | Adund AS | Mikronr. 17 i klassen | 83 | 42,8 % | 92,3 % | 12,88 | 4,7 % | 4 MNOK |
| 22 | Nese Kirurgisk Senter AS | Smånr. 4 i klassen | 83 | 50,2 % | 76,4 % | 3,89 | 8,2 % | 12 MNOK |
| 23 | Christiania Privatklinikk AS | Mikronr. 18 i klassen | 83 | 25,6 % | 79,4 % | 3,89 | 67,0 % | 4 MNOK |
| 24 | Expiro AS | Mikronr. 19 i klassen | 83 | 47,3 % | 82,0 % | 5,31 | 42,1 % | 3 MNOK |
| 25 | HJ Øyelege AS | Mikronr. 20 i klassen | 82 | 49,5 % | 64,4 % | 3,41 | 1 144,6 % | 2 MNOK |
| 26 | First Molar AS | Mikronr. 21 i klassen | 82 | 57,5 % | 90,8 % | 7,18 | 13,9 % | 5 MNOK |
| 27 | Tannregulering Flotte 28 AS | Mikronr. 22 i klassen | 82 | 40,9 % | 85,2 % | 6,18 | 13,4 % | 5 MNOK |
| 28 | Tannlege Kathrine Ekanger AS | Mikronr. 23 i klassen | 82 | 60,0 % | 96,1 % | 25,24 | 5,2 % | 6 MNOK |
| 29 | Novadent AS | Mikronr. 24 i klassen | 82 | 15,4 % | 119,9 % | – | 10,5 % | 6 MNOK |
| 30 | Klinikk Strand AS | Smånr. 5 i klassen | 82 | 46,7 % | 91,8 % | 8,40 | 13,3 % | 11 MNOK |
| 31 | Blomros AS | Mikronr. 25 i klassen | 82 | 67,0 % | 83,3 % | 3,53 | 7,1 % | 4 MNOK |
| 32 | Tannlege Christian Almeland AS | Mikronr. 26 i klassen | 82 | 42,7 % | 91,1 % | 11,24 | 12,1 % | 1 MNOK |
| 33 | Løren Torg Tannlegesenter AS | Mikronr. 27 i klassen | 82 | 34,6 % | 91,2 % | 10,94 | 12,8 % | 7 MNOK |
| 34 | Mema Kjeveortopedi AS | Smånr. 6 i klassen | 82 | 61,3 % | 91,3 % | 11,42 | −0,7 % | 12 MNOK |
| 35 | Mcb Endre Sande AS | Mikronr. 28 i klassen | 82 | 80,9 % | 68,4 % | 3,17 | 98,9 % | 2 MNOK |
| 36 | Anne Cecilie Hallquist AS | Mikronr. 29 i klassen | 81 | 47,6 % | 84,6 % | 6,18 | 5,7 % | 6 MNOK |
| 37 | Thilesen Holding AS | Smånr. 7 i klassen | 81 | 42,9 % | 92,8 % | 13,65 | 7,5 % | 15 MNOK |
| 38 | Kirsten Rokstad AS | Mikronr. 30 i klassen | 81 | 57,1 % | 90,8 % | 10,81 | 1,4 % | 8 MNOK |
| 39 | Sandnes Pro-Service AS | Mellomstorenr. 1 i klassen | 81 | 14,4 % | 82,8 % | 4,05 | 9,5 % | 90 MNOK |
| 40 | Tannlege Børge Klyve AS | Mikronr. 31 i klassen | 81 | 33,3 % | 88,4 % | 8,30 | 9,2 % | 6 MNOK |
| 41 | Atlet Performance AS | Mikronr. 32 i klassen | 81 | 41,4 % | 79,5 % | 4,87 | 39,3 % | 1 MNOK |
| 42 | Ikya Clinic AS | Mikronr. 33 i klassen | 81 | 10,5 % | 92,9 % | 14,05 | 18,6 % | 2 MNOK |
| 43 | Nea Skin Clinic AS | Mikronr. 34 i klassen | 81 | 19,9 % | 81,0 % | 5,25 | 71,6 % | 1 MNOK |
| 44 | Oslo Nevro AS | Smånr. 8 i klassen | 81 | 64,7 % | 90,9 % | 3,32 | 12,0 % | 12 MNOK |
| 45 | Kongsberg Øyeklinikk AS | Mikronr. 35 i klassen | 81 | 62,4 % | 90,0 % | 9,64 | 0,3 % | 7 MNOK |
| 46 | Tannlege Bård Pande AS | Mikronr. 36 i klassen | 81 | 38,7 % | 95,8 % | 23,98 | 8,3 % | 2 MNOK |
| 47 | Harald Ringdal AS | Mikronr. 37 i klassen | 81 | 51,6 % | 83,6 % | 5,87 | 5,9 % | 4 MNOK |
| 48 | Tannlege Johannesen AS | Mikronr. 38 i klassen | 81 | 37,6 % | 90,5 % | 9,34 | 7,8 % | 6 MNOK |
| 49 | Pandher Singh AS | Mikronr. 39 i klassen | 81 | 57,4 % | 91,1 % | 11,83 | 8,2 % | 5 MNOK |
| 50 | Innherred Øyeklinikk AS | Mikronr. 40 i klassen | 81 | 57,2 % | 90,4 % | 10,33 | 3,6 % | 6 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 262. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Access Rehab AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Adan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Afrikahuset AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agens Helse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AI-Med System AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aktimed Hauketo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aktiv Beredskap AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Altiore AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andreas Bøhler Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andreas Bøhler Psykologtjenester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anima Rehabilitering AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ANIMATION & Crafts AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Apex Dental AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Appyhour AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AS OPTIFIT HEALTH · siste regnskap 2025
- under avvikling ATLE & Kari Dyregrov AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aurion AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aurion Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Avincis Aviation Holdings Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Bea Solar AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Beautician AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bergen Hudlegeklinikk Tore Morken AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bevisst Naprapati AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bislett Øyekirurgiske Klinikk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjørn Hole AS · siste regnskap 2025
- konkurs Blissapp AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Blueberry Well AS
- under avvikling Buskerud Øyeklinikk AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Børseth Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Capasand AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Centrum Legekontor Halden AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Colosseum Dental Group Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Consensio Behandlingssenter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Demp AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diaplay Healthtech AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Din Fothelse AS
- under avvikling Din Helsevenn AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Din Samtale Viken AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DN Oralkirurgi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Docaid AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Domain St Ferrol AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DR Ali Hassan Al-Hassan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DR Mumbi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DR Rognerud AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DR. Skin AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eat AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eccente AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Edva Omsorg AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Elin Graf AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elno AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.