Kullberg AS
Score · regnskapsår 2025
90av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 av 1 498 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 av 2 037 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 98 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kullberg AS ligger 40 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 494 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 76,2 % (median 7,8 %) og egenkapitalandel 91,2 % (median 46,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 76,2 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | – | 7,8 % |
| Totalrentabilitet | – | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 91,2 % | 46,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 0,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 17,75 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | 37,8 % | 3,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 90 gjør Kullberg AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 498 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kullberg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kullberg AS har score 90 for 2025, rang 1 av 2 037 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 98 mot sammenlignbare, driftsmargin 76,2 % mot median 7,8 %. Likviditet: persentil 98 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 17,75 mot median 1,58.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kullberg AS hadde en driftsmargin på 76,2 % og en egenkapitalandel på 91,2 % i 2025, og er nr. 1 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 35,9 % til 76,2 % og omsetningen økte med 38 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 19 MNOK og 70 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 67 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 70 MNOK |
| P/B | 1,0 | 19 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 76,2 % (median 7,8 %); Egenkapitalandel 91,2 % (median 46,1 %); Likviditetsgrad 1 17,75 (median 1,58).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 98 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | 93 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 83 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kullberg AS?
Driftsmarginen var 76,2 % i 2025, mot en median på 7,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var –.
Hvor solid er Kullberg AS?
Egenkapitalandelen var 91,2 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 0,10 (median 0,93).
Hvordan er likviditeten i Kullberg AS?
Likviditetsgrad 1 var 17,75 i 2025 (median 1,58).
Hvordan står Kullberg AS i Helse og omsorg?
Kullberg AS er nr. 1 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 av 1 498. Omsetningen endret seg 37,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914988489
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. februar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Vibeke Kullberg-Marcussen, Langøyåsen 82, 1679 KRÅKERØY (FREDRIKSTAD)
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 984500D0Q6CFPD9B8489 fornyes 9. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 88 | 72 | 90 | |
| Rang | 37 | 243 | 1 | |
| Driftsmargin | 38,6 % | 35,9 % | 76,2 % | |
| Totalrentabilitet | 35,7 % | 27,3 % | – | |
| Egenkapitalandel | 89,6 % | 92,8 % | 91,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,43 | 13,72 | 17,75 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,8 % | 37,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,3 MNOK | 7,0 MNOK | 9,7 MNOK |
| Driftsresultat | 3,2 MNOK | 2,5 MNOK | 7,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,3 MNOK | 4,2 MNOK | – |
| Årsresultat | 3,5 MNOK | 3,6 MNOK | 6,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 11,9 MNOK | 15,4 MNOK | 20,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,7 MNOK | 15,3 MNOK | 20,3 MNOK |
| Egenkapital | 10,7 MNOK | 14,3 MNOK | 18,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,6 MNOK | 14,3 MNOK | 18,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6662604.
Videre
Lignende selskaper
- Raeder AS indeks 87, nr. 3 · sammenlign
- Firmitas AS indeks 87, nr. 4 · sammenlign
- Vitalo AS indeks 87, nr. 5 · sammenlign
- Fysioform AS indeks 86, nr. 6 · sammenlign
- Tannlege Glenn Slette AS indeks 86, nr. 8 · sammenlign