Harald Ringdal AS
Score · regnskapsår 2025
81av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 37 av 1 498 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 47 av 2 037 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Harald Ringdal AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 494 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 51,6 % (median 7,8 %) og egenkapitalandel 83,6 % (median 46,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 51,6 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | 59,5 % | 7,8 % |
| Totalrentabilitet | 49,9 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 83,6 % | 46,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 0,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,87 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | 5,9 % | 3,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 81 gjør Harald Ringdal AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 498 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Harald Ringdal AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Harald Ringdal AS har score 81 for 2025, rang 47 av 2 037 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 89 mot sammenlignbare, driftsmargin 51,6 % mot median 7,8 %. Likviditet: persentil 87 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,87 mot median 1,58.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Harald Ringdal AS hadde en driftsmargin på 51,6 % og en egenkapitalandel på 83,6 % i 2025, og er nr. 47 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 49,4 % til 51,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 17 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 51,6 % (median 7,8 %); Egenkapitalandel 83,6 % (median 46,1 %); Likviditetsgrad 1 5,87 (median 1,58).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 85 | vekt 25 % |
| Likviditet | 87 | vekt 15 % |
| Vekst | 61 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 82 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Harald Ringdal AS?
Driftsmarginen var 51,6 % i 2025, mot en median på 7,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 49,9 %.
Hvor solid er Harald Ringdal AS?
Egenkapitalandelen var 83,6 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 0,20 (median 0,93).
Hvordan er likviditeten i Harald Ringdal AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,87 i 2025 (median 1,58).
Hvordan står Harald Ringdal AS i Helse og omsorg?
Harald Ringdal AS er nr. 47 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 37 av 1 498. Omsetningen endret seg 5,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917446318
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.950)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. mai 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Fysio4, Industriveien 6, 3300 HOKKSUND (ØVRE EIKER)
- Kommune
- Øvre Eiker rang 14–30 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. juli 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 87 | 76 | 81 | |
| Rang | 48 | 116 | 47 | |
| Driftsmargin | 54,0 % | 49,4 % | 51,6 % | |
| Totalrentabilitet | 59,1 % | 50,1 % | 49,9 % | |
| Egenkapitalandel | 80,8 % | 82,9 % | 83,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,79 | 5,51 | 5,87 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,4 % | 5,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,4 MNOK | 3,4 MNOK | 3,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,8 MNOK | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | 1,7 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,1 MNOK | 3,5 MNOK | 4,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,8 MNOK | 3,3 MNOK | 4,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,5 MNOK | 2,9 MNOK | 3,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,5 MNOK | 2,8 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6778452.
Videre
Lignende selskaper
- Nea Skin Clinic AS indeks 81, nr. 43 · sammenlign
- Atlet Performance AS indeks 81, nr. 44 · sammenlign
- Kongsberg Øyeklinikk AS indeks 81, nr. 45 · sammenlign
- Tannlege Bård Pande AS indeks 81, nr. 46 · sammenlign
- Tannlege Johannesen AS indeks 81, nr. 48 · sammenlign