Car Spa AS

Org.nr. 997456173 · Oslo · Stiftet 2011 · 34 ansatte

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2024

56av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 108 av 286 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 624 av 1 663 · Annen tjenesteyting

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Car Spa AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 286 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,9 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 26,8 % (median 29,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter47 MNOK18 MNOK
Driftsmargin 5,9 % 5,6 % 52 %
Resultatmargin 4,7 % 5,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 15,7 % 14,6 % 55 %
Egenkapitalandel 26,8 % 29,4 % 44 %
Gjeldsgrad 2,73 2,26 40 %
Likviditetsgrad 1 1,49 1,29 60 %
Omsetningsvekst 21,0 % 9,0 % 81 %
Omsetning per ansatt1,38 MNOK1,37 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 56 gjør Car Spa AS det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (286 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2022–2024

SelskapetMedian0255075100202220232024Skyggelagt år er sektorens svakeste år, som stresstesten bruker.
  • Car Spa AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Car Spa AS har score 56 for 2024, rang 624 av 1 663 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 81 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 21,0 % mot median 9,0 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Car Spa AS hadde en driftsmargin på 5,9 % og en egenkapitalandel på 26,8 % i 2024, og er nr. 624 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 21 % og egenkapitalandelen steg fra 19,5 % til 26,8 %.

Car Spa AS klarte seg svakere enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 21 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,6 MNOK 10,0 16 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,7 MNOK
minus netto gjeld 0,9 MNOK
8,0 21 MNOK
P/B Egenkapital: 4,6 MNOK 1,0 5 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var −0,7 % i 2022 (sektorens median −0,2 %), og egenkapitalandelen 16,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 5,6 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet54 vekt 30 %
Soliditet42 vekt 25 %
Likviditet60 vekt 15 %
Vekst81 vekt 15 %
Konsistens57 vekt 15 %

Varighet: 56 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Car Spa AS?

Driftsmarginen var 5,9 % i 2024, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,7 %.

Hvor solid er Car Spa AS?

Egenkapitalandelen var 26,8 % i 2024 (median 29,4 %). Gjeldsgraden var 2,73 (median 2,26).

Hvordan er likviditeten i Car Spa AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,49 i 2024 (median 1,29).

Hvordan står Car Spa AS i Annen tjenesteyting?

Car Spa AS er nr. 624 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 108 av 286. Omsetningen endret seg 21,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
997456173
Org.form
AS
Sektor
Annen tjenesteyting (95.310)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
34 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
6. oktober 2011 15 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Konows gate 67B, 0196 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2024
Nettside
www.car-spa.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks565656
Rang5660624
Driftsmargin−0,7 %5,3 %5,9 %
Totalrentabilitet−0,4 %12,1 %15,7 %
Egenkapitalandel16,3 %19,5 %26,8 %
Likviditetsgrad 11,341,351,49
Omsetningsvekst–7,2 %21,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter36,2 MNOK38,8 MNOK46,9 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK2,1 MNOK2,7 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK1,6 MNOK2,2 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK1,3 MNOK1,6 MNOK
Finanskostnader0,4 MNOK0,6 MNOK0,5 MNOK
Sum eiendeler14,0 MNOK18,3 MNOK17,3 MNOK
Omløpsmidler12,9 MNOK16,8 MNOK15,0 MNOK
Egenkapital2,3 MNOK3,6 MNOK4,6 MNOK
Opptjent egenkapital2,2 MNOK3,5 MNOK4,5 MNOK
Sum gjeld11,7 MNOK14,8 MNOK12,7 MNOK
Kortsiktig gjeld9,6 MNOK12,5 MNOK10,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6317737.