Rud Bilvask og Bilpleie AS

Org.nr. 911868946 · Bærum · Stiftet 2013 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2025

60av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 85 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 496 av 1 691 · Annen tjenesteyting

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Rud Bilvask og Bilpleie AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 291 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,6 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 27,4 % (median 29,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 11,6 % 5,8 % 79 %
Resultatmargin 11,7 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 32,7 % 15,5 % 83 %
Egenkapitalandel 27,4 % 29,9 % 46 %
Gjeldsgrad 2,65 2,13 43 %
Likviditetsgrad 1 1,16 1,30 38 %
Omsetningsvekst 12,6 % 5,5 % 71 %
Omsetning per ansatt1,22 MNOK1,47 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 60 gjør Rud Bilvask og Bilpleie AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rud Bilvask og Bilpleie AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Rud Bilvask og Bilpleie AS har score 60 for 2025, rang 496 av 1 691 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 81 mot sammenlignbare, driftsmargin 11,6 % mot median 5,8 %. Vekst: persentil 71 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 12,6 % mot median 5,5 %.

Svakest: Likviditet: persentil 38 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,16 mot median 1,30.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Rud Bilvask og Bilpleie AS hadde en driftsmargin på 11,6 % og en egenkapitalandel på 27,4 % i 2025, og er nr. 496 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 20,0 % til 11,6 % og omsetningen økte med 13 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 14 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,1 MNOK 10,0 11 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,6 MNOK
minus netto gjeld −1,5 MNOK
8,0 14 MNOK
P/B Egenkapital: 1,3 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet81 vekt 30 %
Soliditet44 vekt 25 %
Likviditet38 vekt 15 %
Vekst71 vekt 15 %
Konsistens55 vekt 15 %

Varighet: 54 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rud Bilvask og Bilpleie AS?

Driftsmarginen var 11,6 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,7 %.

Hvor solid er Rud Bilvask og Bilpleie AS?

Egenkapitalandelen var 27,4 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 2,65 (median 2,13).

Hvordan er likviditeten i Rud Bilvask og Bilpleie AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2025 (median 1,30).

Hvordan står Rud Bilvask og Bilpleie AS i Annen tjenesteyting?

Rud Bilvask og Bilpleie AS er nr. 496 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 85 av 291. Omsetningen endret seg 12,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
911868946
Org.form
AS
Sektor
Annen tjenesteyting (95.310)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
10. april 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Løxaveien 5, 1351 RUD (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks465660
Rang898627496
Driftsmargin21,8 %20,0 %11,6 %
Totalrentabilitet58,1 %53,9 %32,7 %
Egenkapitalandel9,6 %29,9 %27,4 %
Likviditetsgrad 10,950,851,16
Omsetningsvekst–−7,0 %12,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,9 MNOK12,0 MNOK13,5 MNOK
Driftsresultat2,8 MNOK2,4 MNOK1,6 MNOK
Resultat før skatt2,8 MNOK2,4 MNOK1,6 MNOK
Årsresultat2,2 MNOK1,9 MNOK1,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,8 MNOK4,5 MNOK4,8 MNOK
Omløpsmidler4,1 MNOK2,6 MNOK4,0 MNOK
Egenkapital0,5 MNOK1,3 MNOK1,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,4 MNOK1,3 MNOK1,3 MNOK
Sum gjeld4,4 MNOK3,1 MNOK3,5 MNOK
Kortsiktig gjeld4,3 MNOK3,1 MNOK3,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7231470.