Rangering Kultur og fritid 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 857 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 4,8 % | 14,6 % |
| Resultatmargin | −1,8 % | 4,1 % | 13,7 % |
| Totalrentabilitet | −0,8 % | 8,6 % | 25,7 % |
| Egenkapitalandel | 8,1 % | 33,9 % | 59,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,57 | 1,32 | 4,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,87 | 1,40 | 2,53 |
| Omsetningsvekst | −4,8 % | 5,0 % | 17,4 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 68 · Mikro: 589 · Små: 194 · Store: 8. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jonas Kinge Bergland AS | Smånr. 1 i klassen | 90 | 87,6 % | 90,5 % | 11,25 | 928,7 % | 13 MNOK |
| 2 | Sala Music AS | Smånr. 2 i klassen | 89 | 27,5 % | 77,3 % | 4,36 | 208,0 % | 31 MNOK |
| 3 | Aurora Music AS | Mellomstorenr. 1 i klassen | 89 | 32,9 % | 66,8 % | 3,19 | 22,1 % | 77 MNOK |
| 4 | Ingebjørg Bratland AS | Mikronr. 1 i klassen | 88 | 61,4 % | 90,1 % | 9,95 | 107,5 % | 6 MNOK |
| 5 | M. Eggan AS | Mikronr. 2 i klassen | 87 | 91,0 % | 90,3 % | 10,35 | 2 579,3 % | 5 MNOK |
| 6 | Lille Flatland AS | Mikronr. 3 i klassen | 86 | 73,6 % | 83,2 % | 5,81 | 49,1 % | 6 MNOK |
| 7 | Beyer AS | Mikronr. 4 i klassen | 85 | 62,3 % | 83,0 % | 4,89 | 46,8 % | 6 MNOK |
| 8 | Marineservice Jakobsen AS | Mikronr. 5 i klassen | 85 | 52,1 % | 84,8 % | 12,69 | 41,2 % | 4 MNOK |
| 9 | Steinar Krokstad AS | Mikronr. 6 i klassen | 85 | 75,1 % | 69,2 % | 3,25 | – | 5 MNOK |
| 10 | Goggenheim AS | Mikronr. 7 i klassen | 85 | 52,3 % | 77,7 % | 4,14 | 26,2 % | 3 MNOK |
| 11 | Asmild AS | Mikronr. 8 i klassen | 84 | 26,4 % | 75,1 % | 4,02 | 76,9 % | 3 MNOK |
| 12 | Delta Iform AS | Mikronr. 9 i klassen | 84 | 8,4 % | 95,0 % | 20,08 | 66,0 % | 3 MNOK |
| 13 | M&M Artister AS | Mikronr. 10 i klassen | 83 | 59,4 % | 82,1 % | 3,85 | 93,8 % | 9 MNOK |
| 14 | Team Ingebrigtsen AS | Smånr. 3 i klassen | 83 | 46,2 % | 62,7 % | 1,99 | 17,1 % | 10 MNOK |
| 15 | Gamle Mårøy AS | Mikronr. 11 i klassen | 83 | 15,3 % | 97,3 % | 14,73 | 26,6 % | 2 MNOK |
| 16 | Superday Group AS | Mikronr. 12 i klassen | 83 | 53,8 % | 98,8 % | 12,67 | 42,2 % | 2 MNOK |
| 17 | Stairs Music AS | Smånr. 4 i klassen | 83 | 42,1 % | 74,8 % | 3,90 | 15,3 % | 26 MNOK |
| 18 | In the Park AS | Smånr. 5 i klassen | 83 | 92,0 % | 46,4 % | 8,67 | 1 464,8 % | 31 MNOK |
| 19 | Setra AS | Mikronr. 13 i klassen | 82 | 38,2 % | 95,9 % | 24,33 | 18,1 % | 7 MNOK |
| 20 | WRITERS & Models AS | Mikronr. 14 i klassen | 82 | 44,8 % | 71,4 % | 3,26 | 98,4 % | 5 MNOK |
| 21 | Lord Records AS | Mikronr. 15 i klassen | 82 | 46,4 % | 93,5 % | 5,21 | 204,1 % | 5 MNOK |
| 22 | Arktisk Filharmoni AS | Mellomstorenr. 2 i klassen | 81 | 6,8 % | 67,2 % | 3,24 | 16,2 % | 135 MNOK |
| 23 | Kragerø Golf AS | Smånr. 6 i klassen | 81 | 15,5 % | 88,9 % | 2,89 | 10,8 % | 24 MNOK |
| 24 | Tone Damli AS | Mikronr. 16 i klassen | 81 | 61,1 % | 80,3 % | 5,20 | 13,5 % | 3 MNOK |
| 25 | Skuespiller- og Danseralliansen AS | Smånr. 7 i klassen | 81 | 19,1 % | 71,0 % | 3,44 | 20,6 % | 38 MNOK |
| 26 | Whale2sea AS | Smånr. 8 i klassen | 80 | 23,6 % | 52,1 % | 2,64 | 52,2 % | 33 MNOK |
| 27 | Kobberløpet AS | Mikronr. 17 i klassen | 80 | 29,1 % | 73,1 % | 2,62 | 179,5 % | 5 MNOK |
| 28 | Nils Johan Semb AS | Mikronr. 18 i klassen | 80 | 30,7 % | 97,3 % | 36,82 | 1,4 % | 2 MNOK |
| 29 | ALEKSANDERSEN LYD & Lys AS | Mikronr. 19 i klassen | 80 | 24,9 % | 87,6 % | 7,12 | 6,4 % | 5 MNOK |
| 30 | FREDRIK K.B. AS | Mikronr. 20 i klassen | 80 | 11,9 % | 90,2 % | 8,73 | 11,6 % | 2 MNOK |
| 31 | Pof Productions AS | Mikronr. 21 i klassen | 80 | 1,0 % | 87,8 % | 8,20 | 202,8 % | 2 MNOK |
| 32 | Drammen Racing Senter AS | Mikronr. 22 i klassen | 79 | 27,0 % | 79,5 % | 4,88 | 11,6 % | 2 MNOK |
| 33 | Svingenpuls AS | Mikronr. 23 i klassen | 79 | 23,6 % | 72,5 % | 2,89 | 32,0 % | 1 MNOK |
| 34 | Atlungstad Golf AS | Smånr. 9 i klassen | 79 | 15,1 % | 81,3 % | 2,98 | 13,6 % | 29 MNOK |
| 35 | Museene i Sør-Trøndelag AS | Mellomstorenr. 3 i klassen | 79 | 10,4 % | 76,4 % | 2,72 | 5,8 % | 302 MNOK |
| 36 | Jms Musikk AS | Mikronr. 24 i klassen | 79 | 29,3 % | 90,9 % | 7,37 | 3,1 % | 1 MNOK |
| 37 | Stille Høyde AS | Mikronr. 25 i klassen | 79 | 14,1 % | 91,5 % | 11,72 | 12,7 % | 2 MNOK |
| 38 | Geir Lysne AS | Mikronr. 26 i klassen | 79 | 64,9 % | 93,0 % | 14,13 | −11,7 % | 2 MNOK |
| 39 | Fidjekilen Båthavn AS | Mikronr. 27 i klassen | 79 | 25,3 % | 93,0 % | 6,12 | 5,4 % | 2 MNOK |
| 40 | SPORT & Grønt AS | Smånr. 10 i klassen | 78 | 15,8 % | 45,1 % | 1,75 | 51,6 % | 31 MNOK |
| 41 | Cirkus Agora AS | Smånr. 11 i klassen | 78 | 24,8 % | 76,6 % | 3,61 | −11,5 % | 27 MNOK |
| 42 | Larvik Turn Fotball AS | Mikronr. 28 i klassen | 78 | 22,3 % | 75,7 % | 4,12 | 39,8 % | 2 MNOK |
| 43 | Kunsthall Trondheim AS | Smånr. 12 i klassen | 78 | 13,4 % | 79,0 % | 4,62 | 2,8 % | 10 MNOK |
| 44 | Styrkehuset Lena AS | Mikronr. 29 i klassen | 77 | 9,0 % | 93,8 % | 10,59 | 22,6 % | 2 MNOK |
| 45 | G. Greve Creations AS | Mikronr. 30 i klassen | 77 | 77,9 % | 92,5 % | 50,10 | −20,9 % | 2 MNOK |
| 46 | Avon Live Nidaros AS | Mikronr. 31 i klassen | 77 | 17,4 % | 87,2 % | 6,18 | 3,4 % | 2 MNOK |
| 47 | Hei Leif AS | Mikronr. 32 i klassen | 77 | 24,8 % | 64,9 % | 2,85 | 80,3 % | 1 MNOK |
| 48 | Gustav Nilsen AS | Mikronr. 33 i klassen | 77 | 46,4 % | 73,6 % | 8,27 | 168,5 % | 2 MNOK |
| 49 | Sørfonden Slipp AS | Smånr. 13 i klassen | 77 | 17,7 % | 89,7 % | 4,28 | 2,5 % | 12 MNOK |
| 50 | Panta Rei Danseteater AS | Mikronr. 34 i klassen | 77 | 5,1 % | 89,2 % | 9,29 | 11,9 % | 8 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 223. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs Adrenalin Drammen AS
- konkurs Adrenalin Kristiansand AS
- konkurs Adrenalin NO AS
- under avvikling Agepeeche AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aktiv Trening Romsås AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Always Late AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anna Blix AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anticoach AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Arctic Husky AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arildsborg Curlingsenter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arne Mørch AS · siste regnskap 2025
- konkurs Arrangement Tjenester AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Art Galleri AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Art i AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Artify AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Asclepius AS
- under avvikling Avolare AS
- under avvikling B2b Events AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bekkemo Husky AS
- under avvikling Bergen Triathlon Events AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Bergtattfestivalen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bertelsen Music AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bhsk Drift AS · siste regnskap 2024
- konkurs Bjorli Skisenter AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bjørn Vevang Musikksmie AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bjørndal Stall og Marina AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bodø Actionhall 2 AS
- under avvikling Bruket 35 AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Byfesten Sarpsborg AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cageball Nydalen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cagell AS · siste regnskap 2025
- konkurs Canal Street AS · siste regnskap 2025
- konkurs Canal Street Event AS · siste regnskap 2025
- konkurs Capella Booking AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Castle Film AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Chains AS · siste regnskap 2023
- konkurs Countryweekend AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Creo-X AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dalane Event AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Denebola Live AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Desk Stories AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dirty Girls AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dmz AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Dominant Fitness AS
- under avvikling Dovrefjell og Dahl AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Draamo Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dream Factory Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Drude Musikk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eikerapen Roots Festival AS · siste regnskap 2025
- konkurs Eldorado Hub AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.