Sosolo Collective AS
Score · regnskapsår 2025
20av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 81 av 86 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 930 av 1 017 · Kultur og fritid
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 9 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sosolo Collective AS ligger 32 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 86 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,3 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 2,3 % (median 30,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 56 MNOK | 99 MNOK |
| Driftsmargin | −1,3 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | −0,3 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −0,6 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 2,3 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 41,86 | 1,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,05 |
| Omsetningsvekst | −41,7 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,32 MNOK | 1,51 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 20 gjør Sosolo Collective AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (86 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sosolo Collective AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Sosolo Collective AS har score 20 for 2025, rang 930 av 1 017 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 42 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,00 mot median 1,05.
Svakest: Vekst: persentil 1 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −41,7 % mot median 5,7 %. Soliditet: persentil 9 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 2,3 % mot median 30,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 2,3 % (median 30,5 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,3 % (median 4,4 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −1,3 % (median 4,1 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sosolo Collective AS hadde en driftsmargin på −1,3 % og en egenkapitalandel på 2,3 % i 2025, og er nr. 930 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 42 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,3 % (median 30,5 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,3 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,3 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 9 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | 1 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Varighet: 21 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sosolo Collective AS?
Driftsmarginen var −1,3 % i 2025, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sosolo Collective AS?
Egenkapitalandelen var 2,3 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 41,86 (median 1,93).
Hvordan er likviditeten i Sosolo Collective AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2025 (median 1,05).
Hvordan står Sosolo Collective AS i Kultur og fritid?
Sosolo Collective AS er nr. 930 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 81 av 86. Omsetningen endret seg −41,7 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 18. oktober 2022 | Sandnes kommune | Parallelle rammeavtaler for: Lydmester, Lysmester, Scenemester og Multitekniker | 0,7 MNOK |
| 15. juni 2020 | Sandnes kommune | Parallelle rammeavtaler for lydmester, lysmester, scenemester og multitekniker for Sandnes kunst- og kulturhus | 4,8 MNOK (rammeavtale) (2 delkontrakter) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996327523
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 174 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. desember 2010 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Tinfabriken, Ryfylkegata 45, 4014 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.employ.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 19 | 20 | |
| Rang | 818 | 946 | 930 | |
| Driftsmargin | −1,5 % | −0,8 % | −1,3 % | |
| Totalrentabilitet | −1,8 % | −1,4 % | −0,6 % | |
| Egenkapitalandel | 7,2 % | 2,2 % | 2,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 0,75 | 1,00 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,6 % | −41,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 93,1 MNOK | 95,5 MNOK | 55,7 MNOK |
| Driftsresultat | −1,4 MNOK | −0,8 MNOK | −0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,6 MNOK | −0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 34,1 MNOK | 31,3 MNOK | 23,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 26,1 MNOK | 22,8 MNOK | 23,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 31,6 MNOK | 30,6 MNOK | 23,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 31,6 MNOK | 30,6 MNOK | 23,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7110563.
Videre
Lignende selskaper
- Nye Hjorten Teater AS indeks 27, nr. 873 · sammenlign
- 3T Produkter AS indeks 24, nr. 907 · sammenlign
- Inspiria Science Center AS indeks 19, nr. 942 · sammenlign
- Stavanger Oilers AS indeks 18, nr. 944 · sammenlign
- Lillehammer Olympiapark AS indeks 18, nr. 946 · sammenlign