Grane Hytteservice AS
Score · regnskapsår 2023
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 733 av 11 402 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 588 av 18 324 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Grane Hytteservice AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 399 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,9 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 43,8 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,9 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 15,8 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 43,8 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,28 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 6,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,75 MNOK | 0,82 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Grane Hytteservice AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 402 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Grane Hytteservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Grane Hytteservice AS hadde en driftsmargin på 4,9 % og en egenkapitalandel på 43,8 % i 2023, og er nr. 7 588 av 18 324 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 12,7 | 2 MNOK |
| P/B | 1,6 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 60 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 58 | vekt 25 % |
| Likviditet | 45 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Grane Hytteservice AS?
Driftsmarginen var 4,9 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,8 %.
Hvor solid er Grane Hytteservice AS?
Egenkapitalandelen var 43,8 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 1,28 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i Grane Hytteservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,31 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står Grane Hytteservice AS i Bygg og anlegg?
Grane Hytteservice AS er nr. 7 588 av 18 324 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 733 av 11 402.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 993365912
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. august 2025
- Stiftet
- 21. oktober 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,19 MNOK
- Forretningsadresse
- v/ Bjørn Ove Kroken, Nordfiplingdalsvegen 285, 8685 TROFORS (GRANE)
- Kommune
- Grane rang 15–24 av 25 i KOSTRA-gruppe 14
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 14. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 29 | 63 | |
| Rang | 7 588 | 16 019 | 5 165 | |
| Driftsmargin | 4,9 % | −8,4 % | 6,2 % | |
| Totalrentabilitet | 15,8 % | −36,2 % | 26,1 % | |
| Egenkapitalandel | 43,8 % | 38,0 % | 55,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 0,92 | 1,48 | |
| Omsetningsvekst | – | −11,9 % | 6,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,3 MNOK | 4,6 MNOK | 4,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5079745.
Videre
Lignende selskaper
- Bjerk Elektro AS indeks 56, nr. 7 585 · sammenlign
- Altimur AS indeks 56, nr. 7 586 · sammenlign
- Soly Service AS indeks 56, nr. 7 587 · sammenlign
- HN Rørservice AS indeks 56, nr. 7 592 · sammenlign
- Namsen Snekkerservice AS indeks 56, nr. 7 593 · sammenlign