Bakeverket AS
Score · regnskapsår 2024
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 43 av 440 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 211 av 1 997 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bakeverket AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 52 blant 440 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,7 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 74,5 % (median 37,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 222 MNOK | 183 MNOK |
| Driftsmargin | 4,7 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 7,1 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 12,3 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 74,5 % | 37,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 1,60 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,52 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | 4,3 % | 5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,11 MNOK | 2,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Bakeverket AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (440 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bakeverket AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Bakeverket AS hadde en driftsmargin på 4,7 % og en egenkapitalandel på 74,5 % i 2024, og er nr. 211 av 1 997 rangerte selskaper i Industri.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 85 MNOK og 123 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 123 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 85 MNOK |
| P/B | 1,0 | 106 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −3,3 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 54 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 48 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bakeverket AS?
Driftsmarginen var 4,7 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,3 %.
Hvor solid er Bakeverket AS?
Egenkapitalandelen var 74,5 % i 2024 (median 37,4 %). Gjeldsgraden var 0,34 (median 1,60).
Hvordan er likviditeten i Bakeverket AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,52 i 2024 (median 1,46).
Hvordan står Bakeverket AS i Industri?
Bakeverket AS er nr. 211 av 1 997 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 43 av 440. Omsetningen endret seg 4,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 992126191
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (10.710)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 105 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. november 2007 18 år i drift
- Aksjekapital
- 13,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Melkevegen 4, 3919 PORSGRUNN
- Kommune
- Porsgrunn rang 5–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Henrik Bo Jørgensen
- Styremedlem
- Pascal Andre Jean Goulignac
- Styremedlem
- Remi Goulignac
- Styremedlem
- Stig Nygaard-Andersen
- Styremedlem
- Hans Johan Velsand
- Revisor
- Revisjonspartner AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 1. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 73 | 64 | |
| Rang | 244 | 211 | 476 | |
| Driftsmargin | 4,2 % | 4,7 % | 1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | 12,3 % | 4,6 % | |
| Egenkapitalandel | 70,5 % | 74,5 % | 66,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,93 | 3,52 | 3,49 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,3 % | 11,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 212,6 MNOK | 221,8 MNOK | 246,9 MNOK |
| Driftsresultat | 9,0 MNOK | 10,4 MNOK | 3,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 11,7 MNOK | 15,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | 9,1 MNOK | 12,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 4,9 MNOK | 1,8 MNOK | 5,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 133,4 MNOK | 142,7 MNOK | 163,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 107,2 MNOK | 125,2 MNOK | 113,7 MNOK |
| Egenkapital | 94,1 MNOK | 106,3 MNOK | 108,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 68,9 MNOK | 81,2 MNOK | 82,9 MNOK |
| Sum gjeld | 39,4 MNOK | 36,3 MNOK | 55,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 27,3 MNOK | 35,5 MNOK | 32,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 1. november 2026, regnskaps-id 6091365.
Videre
Lignende selskaper
- Maritime Construction Solutions AS indeks 73, nr. 201 · sammenlign
- Induform AS indeks 73, nr. 210 · sammenlign
- Telemark Kildevann AS indeks 72, nr. 213 · sammenlign
- Cinderella Eco Production AS indeks 72, nr. 214 · sammenlign
- Isiflo AS indeks 72, nr. 217 · sammenlign