Accenture AS
Score · regnskapsår 2024
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 40 av 112 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 754 av 2 032 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Accenture AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 112 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,6 % (median 6,1 %) og egenkapitalandel 20,1 % (median 26,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 295 MNOK | 967 MNOK |
| Driftsmargin | 9,6 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | 10,2 % | 6,9 % |
| Totalrentabilitet | 26,7 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 20,1 % | 26,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,99 | 2,76 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,05 |
| Omsetningsvekst | 1,8 % | 8,9 % |
| Omsetning per ansatt | 3,79 MNOK | 5,02 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Accenture AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (112 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Accenture AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Accenture AS hadde en driftsmargin på 9,6 % og en egenkapitalandel på 20,1 % i 2024, og er nr. 754 av 2 032 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 4,0 % til 9,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 266 MNOK og 2 615 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 615 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 345 MNOK |
| P/B | 1,0 | 266 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 34 | vekt 25 % |
| Likviditet | 81 | vekt 15 % |
| Vekst | 29 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Accenture AS?
Driftsmarginen var 9,6 % i 2024, mot en median på 6,1 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,7 %.
Hvor solid er Accenture AS?
Egenkapitalandelen var 20,1 % i 2024 (median 26,6 %). Gjeldsgraden var 3,99 (median 2,76).
Hvordan er likviditeten i Accenture AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,34 i 2024 (median 1,05).
Hvordan står Accenture AS i Informasjon og kommunikasjon?
Accenture AS er nr. 754 av 2 032 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 40 av 112. Omsetningen endret seg 1,8 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 10
- i 9 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 459,7 MNOK
- 3 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 3
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 992037601
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 869 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 26. november 2007 18 år i drift
- Aksjekapital
- 10,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Rådhusgata 27, 0158 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 56 | 52 | |
| Rang | 1 012 | 754 | 901 | |
| Driftsmargin | 4,0 % | 9,6 % | 9,5 % | |
| Totalrentabilitet | 14,6 % | 26,7 % | 24,1 % | |
| Egenkapitalandel | 19,2 % | 20,1 % | 20,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,34 | 1,29 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,8 % | −6,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 234,8 MNOK | 3 294,5 MNOK | 3 079,2 MNOK |
| Driftsresultat | 128,9 MNOK | 315,2 MNOK | 291,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 134,8 MNOK | 336,7 MNOK | 328,4 MNOK |
| Årsresultat | 97,4 MNOK | 261,5 MNOK | 255,0 MNOK |
| Finanskostnader | 26,1 MNOK | 17,9 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1 103,6 MNOK | 1 327,1 MNOK | 1 360,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1 051,4 MNOK | 1 260,5 MNOK | 1 306,2 MNOK |
| Egenkapital | 211,7 MNOK | 266,2 MNOK | 272,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 97,4 MNOK | 151,9 MNOK | 157,9 MNOK |
| Sum gjeld | 891,9 MNOK | 1 060,9 MNOK | 1 088,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 742,5 MNOK | 940,5 MNOK | 1 008,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5451117.
Videre
Lignende selskaper
- Tripletex AS indeks 56, nr. 744 · sammenlign
- Cappelen Damm AS indeks 55, nr. 766 · sammenlign
- Aftenposten AS indeks 55, nr. 779 · sammenlign
- Cegal AS indeks 55, nr. 794 · sammenlign
- Omega 365 Consulting AS indeks 55, nr. 796 · sammenlign