Accenture AS
Score · regnskapsår 2023
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 52 av 100 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 012 av 1 978 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Accenture AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 100 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,0 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 19,2 % (median 31,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 235 MNOK | 939 MNOK |
| Driftsmargin | 4,0 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | 14,6 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 19,2 % | 31,4 % |
| Gjeldsgrad | 4,21 | 2,19 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,11 |
| Omsetningsvekst | – | – |
| Omsetning per ansatt | 3,72 MNOK | 4,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Accenture AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (100 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Accenture AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Accenture AS hadde en driftsmargin på 4,0 % og en egenkapitalandel på 19,2 % i 2023, og er nr. 1 012 av 1 978 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 212 MNOK og 1 489 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 974 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 489 MNOK |
| P/B | 1,0 | 212 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Accenture AS?
Driftsmarginen var 4,0 % i 2023, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,6 %.
Hvor solid er Accenture AS?
Egenkapitalandelen var 19,2 % i 2023 (median 31,4 %). Gjeldsgraden var 4,21 (median 2,19).
Hvordan er likviditeten i Accenture AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,42 i 2023 (median 1,11).
Hvordan står Accenture AS i Informasjon og kommunikasjon?
Accenture AS er nr. 1 012 av 1 978 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 52 av 100.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 10
- i 9 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 459,7 MNOK
- 3 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 3
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 992037601
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 869 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 26. november 2007 18 år i drift
- Aksjekapital
- 10,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Rådhusgata 27, 0158 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 56 | 52 | |
| Rang | 1 012 | 754 | 901 | |
| Driftsmargin | 4,0 % | 9,6 % | 9,5 % | |
| Totalrentabilitet | 14,6 % | 26,7 % | 24,1 % | |
| Egenkapitalandel | 19,2 % | 20,1 % | 20,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,34 | 1,29 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,8 % | −6,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 234,8 MNOK | 3 294,5 MNOK | 3 079,2 MNOK |
| Driftsresultat | 128,9 MNOK | 315,2 MNOK | 291,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 134,8 MNOK | 336,7 MNOK | 328,4 MNOK |
| Årsresultat | 97,4 MNOK | 261,5 MNOK | 255,0 MNOK |
| Finanskostnader | 26,1 MNOK | 17,9 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1 103,6 MNOK | 1 327,1 MNOK | 1 360,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1 051,4 MNOK | 1 260,5 MNOK | 1 306,2 MNOK |
| Egenkapital | 211,7 MNOK | 266,2 MNOK | 272,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 97,4 MNOK | 151,9 MNOK | 157,9 MNOK |
| Sum gjeld | 891,9 MNOK | 1 060,9 MNOK | 1 088,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 742,5 MNOK | 940,5 MNOK | 1 008,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4569803.
Videre
Lignende selskaper
- Netsecurity AS indeks 48, nr. 999 · sammenlign
- Sopra Steria AS indeks 48, nr. 1 016 · sammenlign
- Softwareone AS indeks 47, nr. 1 020 · sammenlign
- Verdens Gang AS indeks 47, nr. 1 032 · sammenlign
- Kyndryl Norway AS indeks 47, nr. 1 034 · sammenlign