Mindeparken AS
Score · regnskapsår 2024
35av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 204 av 261 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 749 av 947 · Sjøfart
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 6 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Mindeparken AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 261 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 16,0 % (median 8,4 %) og egenkapitalandel 0,3 % (median 39,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 34 MNOK | 25 MNOK |
| Driftsmargin | 16,0 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 19,0 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 19,9 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 0,3 % | 39,8 % |
| Gjeldsgrad | 324,49 | 1,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,38 | 1,50 |
| Omsetningsvekst | −16,6 % | 8,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 35 gjør Mindeparken AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (261 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Mindeparken AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Mindeparken AS hadde en driftsmargin på 16,0 % og en egenkapitalandel på 0,3 % i 2024, og er nr. 749 av 947 rangerte selskaper i Sjøfart.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 33,1 % til 16,0 % og omsetningen falt med 17 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 51 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 51 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 37 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,38 (median 1,50).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,3 % (median 39,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 6,1 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 6 | vekt 25 % |
| Likviditet | 13 | vekt 15 % |
| Vekst | 15 | vekt 15 % |
| Konsistens | 54 | vekt 15 % |
Varighet: 36 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mindeparken AS?
Driftsmarginen var 16,0 % i 2024, mot en median på 8,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,9 %.
Hvor solid er Mindeparken AS?
Egenkapitalandelen var 0,3 % i 2024 (median 39,8 %). Gjeldsgraden var 324,49 (median 1,29).
Hvordan er likviditeten i Mindeparken AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,38 i 2024 (median 1,50). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Mindeparken AS i Sjøfart?
Mindeparken AS er nr. 749 av 947 rangerte selskaper i Sjøfart for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 204 av 261. Omsetningen endret seg −16,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989683349
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Sjøfart (50.201)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. mars 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Kanalveien 109, 5068 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.nistad.com
- LEI
- 6367007IC3J3T3SLA259 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Birgit Nistad
- Styrets leder
- Børge Knustad
- Styremedlem
- Jan Vablum
- Styremedlem
- Birgit Nistad
- Revisor
- Collegium Revisjon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Nistadgruppen AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 35 | 48 | |
| Rang | 619 | 749 | 537 | |
| Driftsmargin | 33,1 % | 16,0 % | 31,3 % | |
| Totalrentabilitet | 36,1 % | 19,9 % | 31,1 % | |
| Egenkapitalandel | 1,6 % | 0,3 % | 0,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,13 | 0,38 | 0,23 | |
| Omsetningsvekst | – | −16,6 % | 26,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41,0 MNOK | 34,2 MNOK | 43,4 MNOK |
| Driftsresultat | 13,6 MNOK | 5,5 MNOK | 13,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 13,4 MNOK | 6,5 MNOK | 12,7 MNOK |
| Årsresultat | 10,5 MNOK | 5,1 MNOK | 9,9 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 6,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 40,1 MNOK | 38,1 MNOK | 61,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,9 MNOK | 9,7 MNOK | 6,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 39,5 MNOK | 38,0 MNOK | 61,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 30,0 MNOK | 25,9 MNOK | 25,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6070243.
Videre
Lignende selskaper
- Alng ASA indeks 35, nr. 743 · sammenlign
- Venture Subsea AS indeks 35, nr. 744 · sammenlign
- Fosenlinjen AS indeks 35, nr. 745 · sammenlign
- Belships AS indeks 35, nr. 753 · sammenlign
- The Fjords Management AS indeks 35, nr. 755 · sammenlign