Martins AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 153 av 1 373 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 392 av 3 224 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Martins AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 373 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,9 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 70,3 % (median 18,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 9,9 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 16,0 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 19,2 % | 12,6 % |
| Egenkapitalandel | 70,3 % | 18,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,42 | 3,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,95 | 1,02 |
| Omsetningsvekst | 168,3 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,24 MNOK | 0,62 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Martins AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 373 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Martins AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Martins AS har score 72 for 2024, rang 392 av 3 224 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 168,3 % mot median 6,3 %. Soliditet: persentil 96 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 70,3 % mot median 18,8 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,95 (median 1,02).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 168,3 % (median 6,3 %); likviditetsgrad 1 0,95 (median 1,02).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Martins AS hadde en driftsmargin på 9,9 % og en egenkapitalandel på 70,3 % i 2024, og er nr. 392 av 3 224 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 168 % og driftsmarginen steg fra −13,7 % til 9,9 %.
Martins AS klarte seg bedre enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 13 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,95 (median 1,02).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 168,3 % (median 6,3 %); Likviditetsgrad 1 0,95 (median 1,02).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 10,7 % i 2022 (sektorens median 1,2 %), og egenkapitalandelen 79,0 %. I de andre årene var driftsmarginen −1,9 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Martins AS?
Driftsmarginen var 9,9 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,2 %.
Hvor solid er Martins AS?
Egenkapitalandelen var 70,3 % i 2024 (median 18,8 %). Gjeldsgraden var 0,42 (median 3,14).
Hvordan er likviditeten i Martins AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,95 i 2024 (median 1,02). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Martins AS i Overnatting og servering?
Martins AS er nr. 392 av 3 224 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 153 av 1 373. Omsetningen endret seg 168,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 988542547
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.300)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 69 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 12. mai 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Storgata 11, 2000 LILLESTRØM
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- LEI
- 254900EHOWHTGCYIPW74 fornyes 3. juni 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 69 | 72 | |
| Rang | 6 | 638 | 392 | |
| Driftsmargin | 10,7 % | −13,7 % | 9,9 % | |
| Totalrentabilitet | 7,6 % | −2,7 % | 19,2 % | |
| Egenkapitalandel | 79,0 % | 76,8 % | 70,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,31 | 2,14 | 0,95 | |
| Omsetningsvekst | – | 85,5 % | 168,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,3 MNOK | 6,1 MNOK | 16,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | −0,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | −0,4 MNOK | 2,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | −0,3 MNOK | 2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,6 MNOK | 10,6 MNOK | 14,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,1 MNOK | 3,7 MNOK | 4,1 MNOK |
| Egenkapital | 8,4 MNOK | 8,1 MNOK | 10,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 7,8 MNOK | 7,5 MNOK | 9,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,2 MNOK | 2,4 MNOK | 4,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK | 4,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6019149.
Videre
Lignende selskaper
- Hotel Bryggeparken AS indeks 72, nr. 389 · sammenlign
- Lofoten Beach Camp AS indeks 72, nr. 391 · sammenlign
- Citybox Danmarksplass AS indeks 72, nr. 393 · sammenlign
- SANS DELIKATESSE & Catering AS indeks 72, nr. 396 · sammenlign
- Bønder i Byen Drift AS indeks 72, nr. 398 · sammenlign