R86 Dekksenter AS
Score · regnskapsår 2023
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 933 av 10 532 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 898 av 21 059 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
R86 Dekksenter AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 523 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,7 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 62,9 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 3,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 18,5 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 62,9 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,63 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør R86 Dekksenter AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 532 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- R86 Dekksenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
R86 Dekksenter AS hadde en driftsmargin på 3,7 % og en egenkapitalandel på 62,9 % i 2023, og er nr. 5 898 av 21 059 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | 3 MNOK |
| P/B | 2,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er R86 Dekksenter AS?
Driftsmarginen var 3,7 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,5 %.
Hvor solid er R86 Dekksenter AS?
Egenkapitalandelen var 62,9 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 0,59 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i R86 Dekksenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,63 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står R86 Dekksenter AS i Handel?
R86 Dekksenter AS er nr. 5 898 av 21 059 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 933 av 10 532.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 987807946
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.820)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. januar 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,70 MNOK
- Forretningsadresse
- Industriveien 4, 9308 FINNSNES (SENJA)
- Kommune
- Senja rang 3–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Bilsenteret Finnsnes AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Bilsenteret Finnsnes AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Bilsenteret Finnsnes AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 58 | 34 | |
| Rang | 5 898 | 7 645 | 17 663 | |
| Driftsmargin | 3,7 % | 4,5 % | −3,3 % | |
| Totalrentabilitet | 18,5 % | 18,0 % | −21,5 % | |
| Egenkapitalandel | 62,9 % | 42,5 % | 32,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,63 | 1,73 | 1,46 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,0 % | 26,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,8 MNOK | 9,1 MNOK | 11,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,5 MNOK | 2,3 MNOK | 1,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 2,3 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4972269.
Videre
Lignende selskaper
- HK Mote AS indeks 64, nr. 5 896 · sammenlign
- Ishaan Mc AS indeks 64, nr. 5 897 · sammenlign
- Holmaveien 45 AS indeks 64, nr. 5 899 · sammenlign
- Husfliden AS indeks 64, nr. 5 901 · sammenlign
- Ghaly Gruppen AS indeks 64, nr. 5 902 · sammenlign