Saferoad Vik Ørsta AS

Org.nr. 985001952 · Ørsta · Stiftet 2002 · 247 ansatte

Score · regnskapsår 2023

51av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 131 av 278 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 100 av 2 341 · Industri

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Saferoad Vik Ørsta AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 278 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,5 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 40,3 % (median 33,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter715 MNOK1 181 MNOK
Driftsmargin 4,5 % 5,7 % 43 %
Resultatmargin 3,7 % 5,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 9,7 % 12,1 % 41 %
Egenkapitalandel 40,3 % 33,0 % 61 %
Gjeldsgrad 1,48 2,02 61 %
Likviditetsgrad 1 1,33 1,34 50 %
Omsetningsvekst – 1,9 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt2,89 MNOK5,46 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 51 gjør Saferoad Vik Ørsta AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (278 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Saferoad Vik Ørsta AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Saferoad Vik Ørsta AS hadde en driftsmargin på 4,5 % og en egenkapitalandel på 40,3 % i 2023, og er nr. 1 100 av 2 341 rangerte selskaper i Industri.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 164 MNOK og 229 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 20,2 MNOK 10,0 202 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 32,3 MNOK
minus netto gjeld 28,8 MNOK
8,0 229 MNOK
P/B Egenkapital: 164,2 MNOK 1,0 164 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet42 vekt 30 %
Soliditet61 vekt 25 %
Likviditet50 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens55 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Saferoad Vik Ørsta AS?

Driftsmarginen var 4,5 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,7 %.

Hvor solid er Saferoad Vik Ørsta AS?

Egenkapitalandelen var 40,3 % i 2023 (median 33,0 %). Gjeldsgraden var 1,48 (median 2,02).

Hvordan er likviditeten i Saferoad Vik Ørsta AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2023 (median 1,34).

Hvordan står Saferoad Vik Ørsta AS i Industri?

Saferoad Vik Ørsta AS er nr. 1 100 av 2 341 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 131 av 278.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
18. august 2023 Politiets fellestjenester Brygge til sjøtjenesten OPD 2,0 MNOK 45000000
15. februar 2018 Færder kommune Flytebrygge Sandøysund gjesthavn 1,2 MNOK 45241500

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
985001952
Org.form
AS
Sektor
Industri (25.110)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
247 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
21. oktober 2002 24 år i drift
Aksjekapital
1,00 MNOK
Forretningsadresse
Skorgeura, 6152 ØRSTA
Kommune
Ørsta rang 14–35 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.vikorsta.no
LEI
894500RNA1QUGYIT0Z90 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Saferoad AS (Norge)
Øverste morselskap
Srh Holding AS (Norge)

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks513440
Rang1 1001 8801 681
Driftsmargin4,5 %−0,5 %−1,0 %
Totalrentabilitet9,7 %0,0 %0,2 %
Egenkapitalandel40,3 %39,3 %45,5 %
Likviditetsgrad 11,331,341,51
Omsetningsvekst–−7,1 %1,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter715,0 MNOK664,3 MNOK675,3 MNOK
Driftsresultat32,3 MNOK−3,6 MNOK−6,4 MNOK
Resultat før skatt26,2 MNOK−14,7 MNOK0,8 MNOK
Årsresultat20,2 MNOK−11,6 MNOK4,4 MNOK
Finanskostnader13,5 MNOK14,7 MNOK–
Sum eiendeler407,9 MNOK427,1 MNOK404,3 MNOK
Omløpsmidler285,5 MNOK309,3 MNOK290,6 MNOK
Egenkapital164,2 MNOK167,7 MNOK183,9 MNOK
Opptjent egenkapital85,1 MNOK73,3 MNOK77,2 MNOK
Sum gjeld243,6 MNOK259,4 MNOK220,5 MNOK
Kortsiktig gjeld214,8 MNOK230,4 MNOK192,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5198779.