Brunvoll AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 183 av 313 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 751 av 2 930 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 5 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Brunvoll AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 313 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,9 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 7,8 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 780 MNOK | 1 143 MNOK |
| Driftsmargin | 8,9 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | 9,2 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | 16,5 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 7,8 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 11,81 | 1,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 36,0 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 3,81 MNOK | 6,01 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Brunvoll AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (313 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Brunvoll AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Brunvoll AS har score 46 for 2025, rang 1 751 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 90 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 36,0 % mot median 7,2 %. Lønnsomhet: persentil 66 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,9 % mot median 6,2 %.
Svakest: Soliditet: persentil 5 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 7,8 % mot median 33,2 %. Likviditet: persentil 31 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,07 mot median 1,31.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 7,8 % (median 33,2 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 36,0 % (median 7,2 %); likviditetsgrad 1 1,07 (median 1,31).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Brunvoll AS hadde en driftsmargin på 8,9 % og en egenkapitalandel på 7,8 % i 2025, og er nr. 1 751 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 36 % og egenkapitalandelen falt fra 15,8 % til 7,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 79 MNOK og 1 290 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 275 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 290 MNOK |
| P/B | 1,0 | 79 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,8 % (median 33,2 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 36,0 % (median 7,2 %); Likviditetsgrad 1 1,07 (median 1,31).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 5 | vekt 25 % |
| Likviditet | 31 | vekt 15 % |
| Vekst | 90 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Brunvoll AS?
Driftsmarginen var 8,9 % i 2025, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,5 %.
Hvor solid er Brunvoll AS?
Egenkapitalandelen var 7,8 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 11,81 (median 1,99).
Hvordan er likviditeten i Brunvoll AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,07 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Brunvoll AS i Industri?
Brunvoll AS er nr. 1 751 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 183 av 313. Omsetningen endret seg 36,0 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995884070
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (25.990)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 467 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 18. august 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 10,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Eikremsvingen 2C, 6422 MOLDE
- Kommune
- Molde rang 1–8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.brunvoll.no
- LEI
- 549300SUCITM8Q65J128 fornyes 10. desember 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 47 | 46 | |
| Rang | 1 347 | 1 678 | 1 751 | |
| Driftsmargin | 11,3 % | 9,9 % | 8,9 % | |
| Totalrentabilitet | 24,3 % | 16,1 % | 16,5 % | |
| Egenkapitalandel | 23,8 % | 15,8 % | 7,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,17 | 1,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,7 % | 36,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 111,8 MNOK | 1 308,6 MNOK | 1 779,9 MNOK |
| Driftsresultat | 125,6 MNOK | 129,5 MNOK | 158,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 129,3 MNOK | 133,3 MNOK | 163,6 MNOK |
| Årsresultat | 101,6 MNOK | 103,7 MNOK | 127,5 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 536,9 MNOK | 833,0 MNOK | 1 010,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 529,1 MNOK | 822,7 MNOK | 997,5 MNOK |
| Egenkapital | 127,7 MNOK | 131,4 MNOK | 78,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 47,6 MNOK | 51,4 MNOK | 28,8 MNOK |
| Sum gjeld | 409,2 MNOK | 701,6 MNOK | 931,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 409,2 MNOK | 701,6 MNOK | 931,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6487909.
Videre
Lignende selskaper
- Bks Industri AS indeks 46, nr. 1 741 · sammenlign
- Westcontrol AS indeks 46, nr. 1 750 · sammenlign
- Stadler Service Norway AS indeks 46, nr. 1 752 · sammenlign
- Brynild Norge AS indeks 46, nr. 1 757 · sammenlign
- Goman AS indeks 46, nr. 1 760 · sammenlign