Kapto AS
Score · regnskapsår 2024
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 177 av 600 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 765 av 2 488 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Kapto AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 600 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,3 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 48,5 % (median 42,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 9,3 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 5,9 % |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 48,5 % | 42,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,06 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,31 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | 11,6 % | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,74 MNOK | 1,22 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Kapto AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (600 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Kapto AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Kapto AS hadde en driftsmargin på 9,3 % og en egenkapitalandel på 48,5 % i 2024, og er nr. 765 av 2 488 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 3,2 % til 9,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 20,3 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 20,7 | 8 MNOK |
| P/B | 1,3 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 51 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 90 | vekt 15 % |
| Vekst | 64 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kapto AS?
Driftsmarginen var 9,3 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,5 %.
Hvor solid er Kapto AS?
Egenkapitalandelen var 48,5 % i 2024 (median 42,3 %). Gjeldsgraden var 1,06 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Kapto AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,31 i 2024 (median 1,46).
Hvordan står Kapto AS i Helse og omsorg?
Kapto AS er nr. 765 av 2 488 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 177 av 600. Omsetningen endret seg 11,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984770952
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (88.993)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 21 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 19. juni 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- 7353 BØRSA (SKAUN)
- Kommune
- Skaun rang 7–16 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 60 | 55 | |
| Rang | 874 | 765 | 1 001 | |
| Driftsmargin | 3,2 % | 9,3 % | 5,9 % | |
| Totalrentabilitet | 2,0 % | 6,5 % | 4,7 % | |
| Egenkapitalandel | 46,7 % | 48,5 % | 51,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,58 | 4,31 | 5,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,6 % | 0,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,9 MNOK | 15,6 MNOK | 15,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 1,4 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 23,3 MNOK | 24,4 MNOK | 24,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,5 MNOK | 9,3 MNOK | 9,6 MNOK |
| Egenkapital | 10,9 MNOK | 11,8 MNOK | 12,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,8 MNOK | 11,7 MNOK | 12,3 MNOK |
| Sum gjeld | 12,4 MNOK | 12,6 MNOK | 11,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 2,2 MNOK | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5907913.
Videre
Lignende selskaper
- Masterklinikken Norge AS indeks 60, nr. 757 · sammenlign
- Trondheim Øyelegesenter AS indeks 60, nr. 762 · sammenlign
- Selli Rehabiliteringssenter AS indeks 60, nr. 764 · sammenlign
- Vestvågøy Asvo AS indeks 60, nr. 775 · sammenlign
- Mediteam AS indeks 60, nr. 776 · sammenlign