Kapto AS
Score · regnskapsår 2023
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 175 av 523 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 874 av 2 410 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 57 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Kapto AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 523 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,2 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 46,7 % (median 39,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 3,2 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | −0,9 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 2,0 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 46,7 % | 39,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,14 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,58 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | – | 3,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,66 MNOK | 1,13 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Kapto AS det bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (523 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Kapto AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Kapto AS hadde en driftsmargin på 3,2 % og en egenkapitalandel på 46,7 % i 2023, og er nr. 874 av 2 410 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 20,3 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 20,7 | 1 MNOK |
| P/B | 1,3 | 7 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,9 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 57 | vekt 25 % |
| Likviditet | 90 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kapto AS?
Driftsmarginen var 3,2 % i 2023, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kapto AS?
Egenkapitalandelen var 46,7 % i 2023 (median 39,1 %). Gjeldsgraden var 1,14 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Kapto AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,58 i 2023 (median 1,49).
Hvordan står Kapto AS i Helse og omsorg?
Kapto AS er nr. 874 av 2 410 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 175 av 523.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984770952
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (88.993)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 21 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 19. juni 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- 7353 BØRSA (SKAUN)
- Kommune
- Skaun rang 7–16 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 60 | 55 | |
| Rang | 874 | 765 | 1 001 | |
| Driftsmargin | 3,2 % | 9,3 % | 5,9 % | |
| Totalrentabilitet | 2,0 % | 6,5 % | 4,7 % | |
| Egenkapitalandel | 46,7 % | 48,5 % | 51,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,58 | 4,31 | 5,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,6 % | 0,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,9 MNOK | 15,6 MNOK | 15,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 1,4 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 23,3 MNOK | 24,4 MNOK | 24,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,5 MNOK | 9,3 MNOK | 9,6 MNOK |
| Egenkapital | 10,9 MNOK | 11,8 MNOK | 12,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,8 MNOK | 11,7 MNOK | 12,3 MNOK |
| Sum gjeld | 12,4 MNOK | 12,6 MNOK | 11,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 2,2 MNOK | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5033009.
Videre
Lignende selskaper
- Løvenvold Tannlegesenter AS indeks 58, nr. 872 · sammenlign
- Aski Arbeid og Inkludering AS indeks 58, nr. 873 · sammenlign
- Agenda Aktiv AS indeks 58, nr. 876 · sammenlign
- Jobbintro AS indeks 58, nr. 880 · sammenlign
- Furoria Produksjon AS indeks 58, nr. 885 · sammenlign