Volmax AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 16 av 71 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 453 av 1 548 · Annen tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Volmax AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 71 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,4 % (median 2,2 %) og egenkapitalandel 35,8 % (median 25,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 306 MNOK | 902 MNOK |
| Driftsmargin | 3,4 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | 1,9 % |
| Totalrentabilitet | 12,9 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 35,8 % | 25,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,80 | 2,84 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,30 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | −9,0 % | 14,2 % |
| Omsetning per ansatt | 4,44 MNOK | 7,82 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Volmax AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (71 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Volmax AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Volmax AS har score 60 for 2025, rang 453 av 1 548 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 73 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,4 % mot median 2,2 %. Soliditet: persentil 73 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 35,8 % mot median 25,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 6 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −9,0 % mot median 14,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Volmax AS hadde en driftsmargin på 3,4 % og en egenkapitalandel på 35,8 % i 2025, og er nr. 453 av 1 548 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 145 MNOK og 405 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 353 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 405 MNOK |
| P/B | 1,0 | 145 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 6 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 60 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Volmax AS?
Driftsmarginen var 3,4 % i 2025, mot en median på 2,2 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,9 %.
Hvor solid er Volmax AS?
Egenkapitalandelen var 35,8 % i 2025 (median 25,8 %). Gjeldsgraden var 1,80 (median 2,84).
Hvordan er likviditeten i Volmax AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,30 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Volmax AS i Annen tjenesteyting?
Volmax AS er nr. 453 av 1 548 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 16 av 71. Omsetningen endret seg −9,0 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 5
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 8,9 MNOK
- 3 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 11. februar 2026 | Moss kommune | Kjøretøy - Kjøp av lastebil/krokløfter 4 akslet | 2,9 MNOK |
| 3. februar 2026 | Irmat AS | Kjøp av renovasjonsbiler IRMAT | 6,0 MNOK |
| 21. mars 2025 | Sandefjord Kommune | Lastebil (3-akslet med krokløft) | verdi ikke oppgitt |
| 11. mars 2025 | NOTODDEN KOMMUNE | Kjøp av lastebil til Notodden kommune | verdi ikke oppgitt |
| 19. november 2024 | Horten kommune | Tung lastebil med krok | verdi ikke oppgitt |
| 17. juni 2021 | Fjellregionens interkommunale avfallsselskap as | Anskaffelse av renovasjonsbiler med komprimatorpåbygg | 6,9 MNOK |
| 18. februar 2021 | Innlandet fylkeskommune | Ifk - Lastebil til Solør videregående skole | 2,2 MNOK |
| 25. mars 2020 | Irmat AS | Anskaffelse av krokbil med henger | 3,0 MNOK |
| 22. august 2019 | Sarpsborg kommune | Krokbil, Kommunalteknikk, avd. vei | 1,8 MNOK |
| 10. juli 2019 | Fjellregionens Interkommunale Avfallsselskap AS | Anskaffelse av renovasjonsbil med to-kammer komprimatorpåbygg for FIAS | verdi ikke oppgitt |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984674104
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 294 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 6. juni 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 15,65 MNOK
- Forretningsadresse
- Borgeskogen 46, 3160 STOKKE (SANDEFJORD)
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 63 | 60 | |
| Rang | 547 | 371 | 453 | |
| Driftsmargin | 3,0 % | 3,2 % | 3,4 % | |
| Totalrentabilitet | 7,7 % | 12,0 % | 12,9 % | |
| Egenkapitalandel | 30,1 % | 33,2 % | 35,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,24 | 1,30 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,6 % | −9,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 399,2 MNOK | 1 434,9 MNOK | 1 305,9 MNOK |
| Driftsresultat | 42,6 MNOK | 45,4 MNOK | 44,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 36,1 MNOK | 37,7 MNOK | 45,6 MNOK |
| Årsresultat | 28,0 MNOK | 29,2 MNOK | 35,3 MNOK |
| Finanskostnader | 11,8 MNOK | 14,3 MNOK | 7,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 623,2 MNOK | 434,1 MNOK | 406,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 520,8 MNOK | 342,0 MNOK | 326,4 MNOK |
| Egenkapital | 187,5 MNOK | 144,3 MNOK | 145,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 84,4 MNOK | 38,0 MNOK | 39,1 MNOK |
| Sum gjeld | 435,7 MNOK | 289,8 MNOK | 261,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 390,3 MNOK | 275,9 MNOK | 250,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6745856.
Videre
Lignende selskaper
- Dahles Auto Fredrikstad AS indeks 62, nr. 404 · sammenlign
- BERTEL O. Steen Bergen AS indeks 61, nr. 441 · sammenlign
- Bertel O Steen Østfold AS indeks 60, nr. 452 · sammenlign
- BERTEL O. Steen Innlandet AS indeks 60, nr. 460 · sammenlign
- Kverneland Bil Vest AS indeks 58, nr. 500 · sammenlign