Netco AS

Org.nr. 974478285 · Hamar · Stiftet 1995 · 54 ansatte

Score · regnskapsår 2024

72av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 211 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 408 av 19 404 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Netco AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 10,1 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 41,5 % (median 30,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter122 MNOK90 MNOK
Driftsmargin 10,1 % 4,6 % 82 %
Resultatmargin 10,4 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 21,8 % 11,8 % 77 %
Egenkapitalandel 41,5 % 30,1 % 74 %
Gjeldsgrad 1,41 2,28 74 %
Likviditetsgrad 1 1,58 1,39 66 %
Omsetningsvekst 14,7 % 5,7 % 64 %
Omsetning per ansatt2,25 MNOK2,48 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 72 gjør Netco AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Netco AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Netco AS hadde en driftsmargin på 10,1 % og en egenkapitalandel på 41,5 % i 2024, og er nr. 2 408 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 15 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 25 MNOK og 115 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 9,9 MNOK 10,0 99 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 12,3 MNOK
minus netto gjeld −16,8 MNOK
8,0 115 MNOK
P/B Egenkapital: 24,6 MNOK 1,0 25 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet79 vekt 30 %
Soliditet74 vekt 25 %
Likviditet66 vekt 15 %
Vekst64 vekt 15 %
Konsistens67 vekt 15 %

Varighet: 73 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Netco AS?

Driftsmarginen var 10,1 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,8 %.

Hvor solid er Netco AS?

Egenkapitalandelen var 41,5 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 1,41 (median 2,28).

Hvordan er likviditeten i Netco AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,58 i 2024 (median 1,39).

Hvordan står Netco AS i Bygg og anlegg?

Netco AS er nr. 2 408 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 211 av 1 723. Omsetningen endret seg 14,7 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
20. april 2020 Spordrift AS Rammeavtale elektrikertjenester på Rørosbanen 1,0 MNOK (rammeavtale) 50000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
974478285
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.210)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
54 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
2. juni 1995 31 år i drift
Aksjekapital
0,91 MNOK
Forretningsadresse
Engomsvingen 4, 2309 HAMAR
Kommune
Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Terje Amundrud
Styrets leder
Jan Åge Nymoen
Styremedlem
Terje Amundrud
Styremedlem
Anders Martin Ekse
Styremedlem
Wenche Helseth
Styremedlem
Kåre Solberg
Styremedlem
Per Olav Pedersen
Revisor
Flyt Revisjon AS
Regnskapsfører
Sparebank 1 Forretningspartner Østlandet AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks757258
Rang2 6262 4087 047
Driftsmargin10,8 %10,1 %5,9 %
Totalrentabilitet22,5 %21,8 %11,0 %
Egenkapitalandel39,0 %41,5 %42,8 %
Likviditetsgrad 11,521,581,91
Omsetningsvekst–14,7 %−28,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter106,1 MNOK121,7 MNOK86,8 MNOK
Driftsresultat11,4 MNOK12,3 MNOK5,1 MNOK
Resultat før skatt11,1 MNOK12,7 MNOK5,1 MNOK
Årsresultat8,7 MNOK9,9 MNOK4,0 MNOK
Finanskostnader0,3 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK
Sum eiendeler50,9 MNOK59,3 MNOK50,0 MNOK
Omløpsmidler47,1 MNOK54,7 MNOK44,7 MNOK
Egenkapital19,8 MNOK24,6 MNOK21,4 MNOK
Opptjent egenkapital18,9 MNOK23,7 MNOK20,5 MNOK
Sum gjeld31,0 MNOK34,7 MNOK28,6 MNOK
Kortsiktig gjeld31,0 MNOK34,7 MNOK23,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6031045.