Sans Bygg AS

Org.nr. 989629018 · Oslo · Stiftet 2006 · 18 ansatte

Score · regnskapsår 2025

64av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 395 av 1 764 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 883 av 20 338 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Sans Bygg AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 763 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 17,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 31,5 % (median 30,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter347 MNOK91 MNOK
Driftsmargin 17,0 % 4,5 % 95 %
Resultatmargin 17,1 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 29,0 % 11,4 % 89 %
Egenkapitalandel 31,5 % 30,5 % 52 %
Gjeldsgrad 2,18 2,23 51 %
Likviditetsgrad 1 1,67 1,38 71 %
Omsetningsvekst −18,6 % 6,8 % 12 %
Omsetning per ansatt19,27 MNOK2,53 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 64 gjør Sans Bygg AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 764 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Sans Bygg AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Sans Bygg AS har score 64 for 2025, rang 4 883 av 20 338 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 92 mot sammenlignbare, driftsmargin 17,0 % mot median 4,5 %. Konsistens: persentil 71 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 12 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −18,6 % mot median 6,8 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Sans Bygg AS hadde en driftsmargin på 17,0 % og en egenkapitalandel på 31,5 % i 2025, og er nr. 4 883 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 19 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 64 MNOK og 457 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 45,7 MNOK 10,0 457 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 59,1 MNOK
minus netto gjeld 16,8 MNOK
8,0 456 MNOK
P/B Egenkapital: 64,1 MNOK 1,0 64 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet92 vekt 30 %
Soliditet52 vekt 25 %
Likviditet71 vekt 15 %
Vekst12 vekt 15 %
Konsistens71 vekt 15 %

Varighet: 69 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Sans Bygg AS?

Driftsmarginen var 17,0 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,0 %.

Hvor solid er Sans Bygg AS?

Egenkapitalandelen var 31,5 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 2,18 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Sans Bygg AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,67 i 2025 (median 1,38).

Hvordan står Sans Bygg AS i Bygg og anlegg?

Sans Bygg AS er nr. 4 883 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 395 av 1 764. Omsetningen endret seg −18,6 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
989629018
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
18 registrert 10. januar 2026
Stiftet
14. mars 2006 20 år i drift
Aksjekapital
0,45 MNOK
Forretningsadresse
Bygg 9A, Brobekkveien 80, 0582 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.sansbygg.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks717264
Rang3 3992 3944 883
Driftsmargin16,6 %16,8 %17,0 %
Totalrentabilitet32,6 %31,4 %29,0 %
Egenkapitalandel30,1 %32,8 %31,5 %
Likviditetsgrad 11,521,621,67
Omsetningsvekst–17,0 %−18,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter364,2 MNOK426,3 MNOK346,9 MNOK
Driftsresultat60,5 MNOK71,6 MNOK59,1 MNOK
Resultat før skatt60,6 MNOK71,7 MNOK59,2 MNOK
Årsresultat47,2 MNOK58,1 MNOK45,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler185,8 MNOK228,0 MNOK203,8 MNOK
Omløpsmidler185,7 MNOK227,7 MNOK203,5 MNOK
Egenkapital55,9 MNOK74,9 MNOK64,1 MNOK
Opptjent egenkapital55,4 MNOK74,4 MNOK63,7 MNOK
Sum gjeld130,0 MNOK153,1 MNOK139,6 MNOK
Kortsiktig gjeld122,3 MNOK140,3 MNOK121,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7163337.