Sr Group AS

Org.nr. 971201495 · Sola · Stiftet 1994 · 173 ansatte

Score · regnskapsår 2025

64av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 19 av 83 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 316 av 1 364 · Transport og lagring

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Sr Group AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 83 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,5 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 22,9 % (median 22,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter781 MNOK1 125 MNOK
Driftsmargin 3,5 % 2,3 % 62 %
Resultatmargin 4,3 % 2,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 17,9 % 7,2 % 79 %
Egenkapitalandel 22,9 % 22,0 % 52 %
Gjeldsgrad 3,37 3,43 51 %
Likviditetsgrad 1 1,06 1,11 44 %
Omsetningsvekst 13,9 % 6,5 % 79 %
Omsetning per ansatt4,52 MNOK4,59 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 64 gjør Sr Group AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (83 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025Skyggelagt år er sektorens svakeste år, som stresstesten bruker.
  • Sr Group AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Oppsummert analyse

Sr Group AS har score 64 for 2025, rang 316 av 1 364 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 79 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 13,9 % mot median 6,5 %. Konsistens: persentil 77 mot sammenlignbare.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Sr Group AS hadde en driftsmargin på 3,5 % og en egenkapitalandel på 22,9 % i 2025, og er nr. 316 av 1 364 rangerte selskaper i Transport og lagring.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 14 %.

Sr Group AS klarte seg omtrent som sektoren i 2025, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 45 MNOK og 262 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 26,2 MNOK 10,0 262 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 27,0 MNOK
minus netto gjeld −4,3 MNOK
8,0 220 MNOK
P/B Egenkapital: 45,3 MNOK 1,0 45 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2025

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var 3,5 % i 2025 (sektorens median 3,9 %), og egenkapitalandelen 22,9 %. I de andre årene var driftsmarginen 2,6 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 3,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet71 vekt 30 %
Soliditet52 vekt 25 %
Likviditet44 vekt 15 %
Vekst79 vekt 15 %
Konsistens77 vekt 15 %

Varighet: 60 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Sr Group AS?

Driftsmarginen var 3,5 % i 2025, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,9 %.

Hvor solid er Sr Group AS?

Egenkapitalandelen var 22,9 % i 2025 (median 22,0 %). Gjeldsgraden var 3,37 (median 3,43).

Hvordan er likviditeten i Sr Group AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2025 (median 1,11).

Hvordan står Sr Group AS i Transport og lagring?

Sr Group AS er nr. 316 av 1 364 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 19 av 83. Omsetningen endret seg 13,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
971201495
Org.form
AS
Sektor
Transport og lagring (49.410)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
173 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
15. oktober 1994 32 år i drift
Aksjekapital
1,50 MNOK
Forretningsadresse
Energivegen 9, 4056 TANANGER (SOLA)
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.sr-group.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks605664
Rang445528316
Driftsmargin2,5 %2,7 %3,5 %
Totalrentabilitet10,1 %12,7 %17,9 %
Egenkapitalandel19,5 %22,3 %22,9 %
Likviditetsgrad 11,121,131,06
Omsetningsvekst–2,9 %13,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter666,8 MNOK686,0 MNOK781,3 MNOK
Driftsresultat16,4 MNOK18,3 MNOK27,0 MNOK
Resultat før skatt20,2 MNOK16,4 MNOK33,9 MNOK
Årsresultat15,7 MNOK11,2 MNOK26,2 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK7,0 MNOK1,6 MNOK
Sum eiendeler204,9 MNOK183,6 MNOK198,2 MNOK
Omløpsmidler184,7 MNOK160,7 MNOK162,1 MNOK
Egenkapital39,9 MNOK41,0 MNOK45,3 MNOK
Opptjent egenkapital38,0 MNOK39,1 MNOK43,4 MNOK
Sum gjeld165,0 MNOK142,6 MNOK152,8 MNOK
Kortsiktig gjeld165,0 MNOK142,6 MNOK152,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7106615.