Bakeri Loic AS
Score · regnskapsår 2025
94av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bakeri Loic AS ligger 44 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 127,1 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 9,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 9,5 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 136,0 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 127,1 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | −0,21 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | – | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 372,0 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,31 MNOK | 0,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 94 gjør Bakeri Loic AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bakeri Loic AS har score 94 for 2025, rang 5 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 127,1 % mot median 33,5 %. Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 372,0 % mot median 4,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bakeri Loic AS hadde en driftsmargin på 9,5 % og en egenkapitalandel på 127,1 % i 2025, og er nr. 5 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 372 % og egenkapitalandelen steg fra 19,4 % til 127,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | – | mangler data, ikke med |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 94 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bakeri Loic AS?
Driftsmarginen var 9,5 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 136,0 %.
Hvor solid er Bakeri Loic AS?
Egenkapitalandelen var 127,1 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var −0,21 (median 1,25).
Hvordan står Bakeri Loic AS i Handel?
Bakeri Loic AS er nr. 5 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 av 11 289. Omsetningen endret seg 372,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 934381033
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 10 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. september 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Salhusvegen 175, 5107 SALHUS (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 30. oktober 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 94 | |
| Rang | – | 5 | |
| Driftsmargin | 4,2 % | 9,5 % | |
| Totalrentabilitet | 11,7 % | 136,0 % | |
| Egenkapitalandel | 19,4 % | 127,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,37 | – | |
| Omsetningsvekst | – | 372,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,7 MNOK | 3,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6428179.
Videre
Lignende selskaper
- Skandy Group AS indeks 95, nr. 2 · sammenlign
- Dicaprio Auto AS indeks 95, nr. 3 · sammenlign
- Tinto Holding AS indeks 94, nr. 4 · sammenlign
- Sureness AS indeks 93, nr. 8 · sammenlign
- Heiasvingen 50 AS indeks 92, nr. 10 · sammenlign