Dicaprio Auto AS
Score · regnskapsår 2025
95av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 av 22 951 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 100 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Dicaprio Auto AS ligger 45 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 95,2 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 28 940,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 95,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 95,4 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 36 642,5 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 28 940,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | −1,00 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | – | 1,74 |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 95 gjør Dicaprio Auto AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Dicaprio Auto AS har score 95 for 2025, rang 3 av 22 951 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 28 940,0 % mot median 33,5 %. Lønnsomhet: persentil 100 mot sammenlignbare, driftsmargin 95,2 % mot median 2,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Dicaprio Auto AS hadde en driftsmargin på 95,2 % og en egenkapitalandel på 28 940,0 % i 2025, og er nr. 3 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 100,0 % til 28 940,0 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 100 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | – | mangler data, ikke med |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dicaprio Auto AS?
Driftsmarginen var 95,2 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36 642,5 %.
Hvor solid er Dicaprio Auto AS?
Egenkapitalandelen var 28 940,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var −1,00 (median 1,25).
Hvordan står Dicaprio Auto AS i Handel?
Dicaprio Auto AS er nr. 3 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 av 11 289.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931914170
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. juli 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Vestmarkveien 112, 1341 SLEPENDEN (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. august 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 95 | |
| Rang | – | – | 3 | |
| Driftsmargin | – | – | 95,2 % | |
| Totalrentabilitet | −63,9 % | −64,8 % | 36 642,5 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 100,0 % | 28 940,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | – | – | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | – |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | – | −1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6961932.
Videre
Lignende selskaper
- Nordisk Ståldistribusjon AS indeks 96, nr. 1 · sammenlign
- Skandy Group AS indeks 95, nr. 2 · sammenlign
- Tinto Holding AS indeks 94, nr. 4 · sammenlign
- Bakeri Loic AS indeks 94, nr. 5 · sammenlign
- Sureness AS indeks 93, nr. 8 · sammenlign