Auris Helse AS
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 107 av 179 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 183 av 2 037 · Helse og omsorg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Auris Helse AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 179 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,0 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 12,8 % (median 40,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 179 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 5,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 19,0 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 12,8 % | 40,7 % |
| Gjeldsgrad | 6,82 | 1,36 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 19,1 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,53 MNOK | 0,94 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Auris Helse AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (179 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Auris Helse AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Auris Helse AS har score 47 for 2025, rang 1 183 av 2 037 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 80 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 19,1 % mot median 5,7 %. Lønnsomhet: persentil 66 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,0 % mot median 4,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,8 % mot median 40,7 %. Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,00 mot median 1,39.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Auris Helse AS hadde en driftsmargin på 5,0 % og en egenkapitalandel på 12,8 % i 2025, og er nr. 1 183 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 27,5 % til 12,8 % og omsetningen økte med 19 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 98 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 70 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 98 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 80 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Auris Helse AS?
Driftsmarginen var 5,0 % i 2025, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,0 %.
Hvor solid er Auris Helse AS?
Egenkapitalandelen var 12,8 % i 2025 (median 40,7 %). Gjeldsgraden var 6,82 (median 1,36).
Hvordan er likviditeten i Auris Helse AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Auris Helse AS i Helse og omsorg?
Auris Helse AS er nr. 1 183 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 107 av 179. Omsetningen endret seg 19,1 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 3
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 19. juni 2026 | Rakkestad kommune | Omsorgs- og avlastningstjenester, rammeavtale | 0,0 MNOK (rammeavtale) |
| 15. april 2026 | Viken Vest Innkjøpssamarbeid (VVI) | (2025/8900) Helse og Omsorgstjenester med rehabilitering til brukere med psykisk helsesvikt, rammeavtale | 600,0 MNOK (rammeavtale) |
| 10. juli 2024 | Snåsa kommune | Helse og sosialtjenester - minikonkurranse Snåsa | verdi ikke oppgitt |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 931478079
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Helse og omsorg (87.202)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 338 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 2. mai 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,21 MNOK
- Forretningsadresse
- Jonstadveien 6, 5146 FYLLINGSDALEN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 60 | 47 | |
| Rang | 1 424 | 615 | 1 183 | |
| Driftsmargin | 3,0 % | 6,5 % | 5,0 % | |
| Totalrentabilitet | 12,4 % | 25,0 % | 19,0 % | |
| Egenkapitalandel | 18,8 % | 27,5 % | 12,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,21 | 1,00 | |
| Omsetningsvekst | – | 37,9 % | 19,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 109,0 MNOK | 150,2 MNOK | 178,9 MNOK |
| Driftsresultat | 3,3 MNOK | 9,7 MNOK | 9,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,2 MNOK | 9,8 MNOK | 9,0 MNOK |
| Årsresultat | 2,5 MNOK | 7,7 MNOK | 7,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 27,2 MNOK | 40,6 MNOK | 48,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 19,5 MNOK | 31,9 MNOK | 42,1 MNOK |
| Egenkapital | 5,1 MNOK | 11,2 MNOK | 6,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 6,6 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 22,1 MNOK | 29,4 MNOK | 42,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,3 MNOK | 26,4 MNOK | 42,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6482703.
Videre
Lignende selskaper
- Limbra AS indeks 48, nr. 1 159 · sammenlign
- Nks Jæren Distriktspsykiatriske Senter AS indeks 47, nr. 1 196 · sammenlign
- Omsorgspartner AS indeks 46, nr. 1 214 · sammenlign
- Bragd Kompetanse AS indeks 46, nr. 1 218 · sammenlign
- Medicus Oslo AS indeks 46, nr. 1 221 · sammenlign