Autorama AS

Org.nr. 928832635 · Sola · Stiftet 2022

Score · regnskapsår 2025

78av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 309 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 053 av 22 952 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 90 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Autorama AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,0 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 73,3 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter14 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 12,0 % 3,4 % 87 %
Resultatmargin 12,0 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 38,8 % 10,0 % 93 %
Egenkapitalandel 73,3 % 36,3 % 89 %
Gjeldsgrad 0,36 1,51 88 %
Likviditetsgrad 1 3,75 1,73 86 %
Omsetningsvekst 4,6 % 5,7 % 47 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 78 gjør Autorama AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Autorama AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Autorama AS har score 78 for 2025, rang 1 053 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 90 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,0 % mot median 3,4 %. Soliditet: persentil 89 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 73,3 % mot median 36,3 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Autorama AS hadde en driftsmargin på 12,0 % og en egenkapitalandel på 73,3 % i 2025, og er nr. 1 053 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 54,0 % til 73,3 % og driftsmarginen falt fra 17,4 % til 12,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 16 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,3 MNOK 10,0 13 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,7 MNOK
minus netto gjeld −2,4 MNOK
8,0 16 MNOK
P/B Egenkapital: 3,3 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 12,0 % (median 3,4 %); Egenkapitalandel 73,3 % (median 36,3 %); Likviditetsgrad 1 3,75 (median 1,73).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet90 vekt 30 %
Soliditet89 vekt 25 %
Likviditet86 vekt 15 %
Vekst47 vekt 15 %
Konsistens61 vekt 15 %

Varighet: 82 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Autorama AS?

Driftsmarginen var 12,0 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,8 %.

Hvor solid er Autorama AS?

Egenkapitalandelen var 73,3 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,36 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Autorama AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,75 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Autorama AS i Handel?

Autorama AS er nr. 1 053 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 309 av 7 414. Omsetningen endret seg 4,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
928832635
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.810)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
16. januar 2022 4 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Vigdelsvegen 1, 4053 RÆGE (SOLA)
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks937678
Rang2051 6071 053
Driftsmargin19,7 %17,4 %12,0 %
Totalrentabilitet72,9 %51,4 %38,8 %
Egenkapitalandel72,8 %54,0 %73,3 %
Likviditetsgrad 13,682,173,75
Omsetningsvekst–24,9 %4,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter11,0 MNOK13,7 MNOK14,4 MNOK
Driftsresultat2,2 MNOK2,4 MNOK1,7 MNOK
Resultat før skatt2,2 MNOK2,4 MNOK1,7 MNOK
Årsresultat1,7 MNOK1,9 MNOK1,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,0 MNOK4,7 MNOK4,4 MNOK
Omløpsmidler3,0 MNOK4,7 MNOK4,4 MNOK
Egenkapital2,2 MNOK2,5 MNOK3,3 MNOK
Opptjent egenkapital2,1 MNOK2,5 MNOK3,2 MNOK
Sum gjeld0,8 MNOK2,1 MNOK1,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,8 MNOK2,1 MNOK1,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7083039.

Lignende selskaper