Cillco Technology AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 868 av 1 022 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 624 av 3 132 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cillco Technology AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 022 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,4 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 8,3 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 6,4 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 6,4 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 8,3 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 11,11 | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,17 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | 6,3 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,06 MNOK | 1,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Cillco Technology AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 022 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cillco Technology AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Cillco Technology AS har score 32 for 2025, rang 2 624 av 3 132 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 50 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,4 % mot median 4,9 %.
Svakest: Likviditet: persentil 2 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,17 mot median 1,32. Soliditet: persentil 14 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 8,3 % mot median 34,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,17 (median 1,32).
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 8,3 % (median 34,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 10,7 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +11,2, bransjen +0,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Cillco Technology AS med 11,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 10,7 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Cillco Technology AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −4,8 % | 4,4 % | +4,0 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +3,9 prosentpoeng |
| 2025 | 6,4 % | 4,9 % | +11,2 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | +10,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Cillco Technology AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Cillco Technology AS økte 11,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −8,8 % | −4,8 % | 6,4 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Cillco Technology AS økte 11,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −8,8 % | −4,8 % | 6,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Cillco Technology AS økte 11,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −8,8 % | −4,8 % | 6,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Cillco Technology AS økte 11,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −8,8 % | −4,8 % | 6,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Cillco Technology AS økte 11,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −8,8 % | −4,8 % | 6,4 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Cillco Technology AS økte 11,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −8,8 % | −4,8 % | 6,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Cillco Technology AS hadde en driftsmargin på 6,4 % og en egenkapitalandel på 8,3 % i 2025, og er nr. 2 624 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −4,8 % til 6,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,17 (median 1,32).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,3 % (median 34,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 50 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | 46 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 20 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cillco Technology AS?
Driftsmarginen var 6,4 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,4 %.
Hvor solid er Cillco Technology AS?
Egenkapitalandelen var 8,3 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 11,11 (median 1,67).
Hvordan er likviditeten i Cillco Technology AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,17 i 2025 (median 1,32). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Cillco Technology AS i Informasjon og kommunikasjon?
Cillco Technology AS er nr. 2 624 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 868 av 1 022. Omsetningen endret seg 6,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928771555
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. februar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 2,83 MNOK
- Forretningsadresse
- Brattørgata 5, 7010 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Cillco AS (100 %)
Øverste eier: Cillco AS
- Cillco AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 11 | 18 | 32 | |
| Rang | 2 851 | 2 933 | 2 624 | |
| Driftsmargin | −8,8 % | −4,8 % | 6,4 % | |
| Totalrentabilitet | −5,4 % | −3,2 % | 6,4 % | |
| Egenkapitalandel | −4,9 % | −0,9 % | 8,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,50 | 0,42 | 0,17 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,2 % | 6,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,9 MNOK | 19,3 MNOK | 20,6 MNOK |
| Driftsresultat | −1,7 MNOK | −0,9 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,5 MNOK | −1,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −1,5 MNOK | −1,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 26,3 MNOK | 26,8 MNOK | 22,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,2 MNOK | 7,5 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | −1,3 MNOK | −0,2 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,5 MNOK | −3,0 MNOK | −2,6 MNOK |
| Sum gjeld | 27,6 MNOK | 27,0 MNOK | 20,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 22,3 MNOK | 17,9 MNOK | 17,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7183369.
Videre
Lignende selskaper
- Apex IT AS indeks 32, nr. 2 616 · sammenlign
- Soundly AS indeks 32, nr. 2 617 · sammenlign
- Making View AS indeks 32, nr. 2 621 · sammenlign
- Netpower Business Solutions AS indeks 32, nr. 2 622 · sammenlign
- Strise AS indeks 31, nr. 2 636 · sammenlign