Rem Service AS
Score · regnskapsår 2025
85av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 2 av 65 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 av 1 006 · Sjøfart
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Rem Service AS ligger 34 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 65 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 57,9 % (median 6,8 %) og egenkapitalandel 59,0 % (median 33,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 976 MNOK | 1 106 MNOK |
| Driftsmargin | 57,9 % | 6,8 % |
| Resultatmargin | 51,6 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 36,8 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 59,0 % | 33,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,28 | 1,24 |
| Omsetningsvekst | 41,5 % | −0,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 85 gjør Rem Service AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (65 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Rem Service AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Rem Service AS har score 85 for 2025, rang 13 av 1 006 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 97 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,28 mot median 1,24. Lønnsomhet: persentil 95 mot sammenlignbare, driftsmargin 57,9 % mot median 6,8 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Rem Service AS hadde en driftsmargin på 57,9 % og en egenkapitalandel på 59,0 % i 2025, og er nr. 13 av 1 006 rangerte selskaper i Sjøfart.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 39,0 % til 57,9 % og egenkapitalandelen steg fra 30,3 % til 59,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 934 MNOK og 5 030 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 030 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 100 MNOK |
| P/B | 1,0 | 934 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 12,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 6,1 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 71 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Rem Service AS?
Driftsmarginen var 57,9 % i 2025, mot en median på 6,8 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,8 %.
Hvor solid er Rem Service AS?
Egenkapitalandelen var 59,0 % i 2025 (median 33,6 %). Gjeldsgraden var 0,69 (median 1,85).
Hvordan er likviditeten i Rem Service AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,28 i 2025 (median 1,24).
Hvordan står Rem Service AS i Sjøfart?
Rem Service AS er nr. 13 av 1 006 rangerte selskaper i Sjøfart for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 2 av 65. Omsetningen endret seg 41,5 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
86 av 100
Rang 2 av 73 konsern i Morning-klasse Store i Sjøfart. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 976 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 565 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 501 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 1 580 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 931 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 57,9 % | 57,9 % |
| Totalrentabilitet | 36,7 % | 36,8 % |
| Egenkapitalandel | 58,9 % | 59,0 % |
| Likviditetsgrad 1 | 5,18 | 5,28 |
| Omsetningsvekst | – | 41,5 % |
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928259498
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjøfart (50.203)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. november 2021 4 år i drift
- Aksjekapital
- 2,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Holmefjordvegen 8, 6090 FOSNAVÅG (HERØY)
- Kommune
- Herøy (Møre og Romsdal) rang 5–23 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Lars Oddvar Conradi Andersen
- Styrets leder
- Aage Johan Remøy
- Styremedlem
- Lars Oddvar Conradi Andersen
- Revisor
- Pricewaterhousecoopers AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 64 | 85 | |
| Rang | 227 | 210 | 13 | |
| Driftsmargin | 34,9 % | 39,0 % | 57,9 % | |
| Totalrentabilitet | 12,2 % | 19,7 % | 36,8 % | |
| Egenkapitalandel | 31,6 % | 30,3 % | 59,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 10,10 | 1,36 | 5,28 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,8 % | 41,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 561,4 MNOK | 689,7 MNOK | 975,7 MNOK |
| Driftsresultat | 196,1 MNOK | 268,7 MNOK | 564,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 79,8 MNOK | 169,4 MNOK | 503,0 MNOK |
| Årsresultat | 79,8 MNOK | 169,4 MNOK | 503,0 MNOK |
| Finanskostnader | 118,3 MNOK | 111,2 MNOK | 78,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 1 626,7 MNOK | 1 422,9 MNOK | 1 582,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 447,3 MNOK | 164,6 MNOK | 290,6 MNOK |
| Egenkapital | 513,6 MNOK | 430,7 MNOK | 933,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 122,4 MNOK | 255,8 MNOK | 758,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1 113,1 MNOK | 992,2 MNOK | 648,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 44,3 MNOK | 121,4 MNOK | 55,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7181481.
Videre
Lignende selskaper
- Uthalden AS indeks 88, nr. 8 · sammenlign
- Knot Fso 1 AS indeks 81, nr. 22 · sammenlign
- Bel Ship i AS indeks 78, nr. 42 · sammenlign
- Wallenius Wilhelmsen Shipowning Norway AS indeks 75, nr. 62 · sammenlign
- Altera Infrastructure Voyageur AS indeks 72, nr. 81 · sammenlign