Smulan AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −7,5 % | 7,7 % |
| Resultatmargin | −12,1 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 4,5 % |
| Egenkapitalandel | 17,6 % | 32,5 % |
| Gjeldsgrad | 4,70 | 1,56 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | −45,8 % | −4,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score 2023–2025
- Smulan AS
- Median: selskapene i samme sektor
Hva tallene sier
Smulan AS hadde en egenkapitalandel på 17,6 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 18,2 % til −7,5 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 17,0 | 1 MNOK |
| P/B | 2,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,1 % (median 3,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,5 % (median 7,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Smulan AS?
Driftsmarginen var −7,5 % i 2024, mot en median på 7,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Smulan AS?
Egenkapitalandelen var 17,6 % i 2024 (median 32,5 %). Gjeldsgraden var 4,70 (median 1,56).
Hvordan er likviditeten i Smulan AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,22 i 2024 (median 1,60).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927484234
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 29. juni 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Skippergata 30A, 9593 BREIVIKBOTN (HASVIK)
- Kommune
- Hasvik rang 6–29 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. juli 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Breivikbotn Fiskeriservice AS (4 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | – | 63 | |
| Rang | 938 | – | 495 | |
| Driftsmargin | 18,2 % | −7,5 % | 20,5 % | |
| Totalrentabilitet | 25,2 % | −4,8 % | 24,5 % | |
| Egenkapitalandel | 20,9 % | 17,6 % | 31,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,66 | 1,22 | 3,39 | |
| Omsetningsvekst | – | −45,8 % | 44,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5993275.