Myre Kystfiske Holding AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 10,8 % | 13,6 % |
| Resultatmargin | −127,1 % | 9,7 % |
| Totalrentabilitet | 0,3 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 0,7 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 138,97 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 98,17 | 1,72 |
| Omsetningsvekst | 456,2 % | 23,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Myre Kystfiske Holding AS hadde en egenkapitalandel på 0,7 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −452,5 % til 10,8 % og omsetningen økte med 456 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 17,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,7 % (median 34,3 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −127,1 % (median 9,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Myre Kystfiske Holding AS?
Driftsmarginen var 10,8 % i 2025, mot en median på 13,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Myre Kystfiske Holding AS?
Egenkapitalandelen var 0,7 % i 2025 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 138,97 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i Myre Kystfiske Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 98,17 i 2025 (median 1,72).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923393676
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. august 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,46 MNOK
- Forretningsadresse
- Bakken 2, 8430 MYRE (ØKSNES)
- Kommune
- Øksnes rang 16 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. august 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Myre Kystfiske AS (100 %)
Har eierandeler i: Myre Kystfiske AS (100 %), Kjærlighetshaugen Marina AS (33 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −24,6 % | −452,5 % | 10,8 % | |
| Totalrentabilitet | −0,2 % | −2,5 % | 0,3 % | |
| Egenkapitalandel | 8,1 % | 3,8 % | 0,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | – | 98,17 | |
| Omsetningsvekst | – | −80,0 % | 456,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,3 MNOK | 7,3 MNOK | 7,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 6,7 MNOK | 7,0 MNOK | 7,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | – | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6559321.