Glommen Skogstjenester AS
Score · regnskapsår 2023
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 90 av 114 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 289 av 376 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 57 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Glommen Skogstjenester AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 114 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,1 % (median 6,5 %) og egenkapitalandel 15,1 % (median 43,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 4,1 % | 6,5 % |
| Resultatmargin | 4,7 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 23,2 % | 12,6 % |
| Egenkapitalandel | 15,1 % | 43,2 % |
| Gjeldsgrad | 5,62 | 1,27 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,75 |
| Omsetningsvekst | – | – |
| Omsetning per ansatt | 0,33 MNOK | 1,10 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Glommen Skogstjenester AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (114 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Glommen Skogstjenester AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Glommen Skogstjenester AS hadde en driftsmargin på 4,1 % og en egenkapitalandel på 15,1 % i 2023, og er nr. 289 av 376 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Glommen Skogstjenester AS klarte seg omtrent som sektoren i 2023, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 4,1 % i 2023 (sektorens median 5,8 %), og egenkapitalandelen 15,1 %. I de andre årene var driftsmarginen 5,1 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2023, med median driftsmargin 5,8 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 57 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 25 % |
| Likviditet | 28 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 9 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Glommen Skogstjenester AS?
Driftsmarginen var 4,1 % i 2023, mot en median på 6,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,2 %.
Hvor solid er Glommen Skogstjenester AS?
Egenkapitalandelen var 15,1 % i 2023 (median 43,2 %). Gjeldsgraden var 5,62 (median 1,27).
Hvordan er likviditeten i Glommen Skogstjenester AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,18 i 2023 (median 1,75).
Hvordan står Glommen Skogstjenester AS i Jordbruk og skogbruk?
Glommen Skogstjenester AS er nr. 289 av 376 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 90 av 114.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922352461
- Org.form
- AS
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (02.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 34 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. januar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Grindalsvegen 3, 2406 ELVERUM
- Kommune
- Elverum rang 25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 31 | 44 | 25 | |
| Rang | 289 | 249 | 362 | |
| Driftsmargin | 4,1 % | 8,2 % | 1,9 % | |
| Totalrentabilitet | 23,2 % | 35,1 % | 9,4 % | |
| Egenkapitalandel | 15,1 % | 8,6 % | 7,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,09 | 1,08 | |
| Omsetningsvekst | – | 41,7 % | −3,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,2 MNOK | 15,9 MNOK | 15,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 1,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 1,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 4,0 MNOK | 4,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,3 MNOK | 4,0 MNOK | 4,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 3,7 MNOK | 4,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 3,7 MNOK | 4,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5019893.
Videre
Lignende selskaper
- Skogplanter Innlandet AS indeks 32, nr. 282 · sammenlign
- Firkløveren Gartneri AS indeks 31, nr. 284 · sammenlign
- Uglem Skogpleie AS indeks 31, nr. 285 · sammenlign
- Holm Gård AS indeks 31, nr. 286 · sammenlign
- GRØTJORD & Wuttudal Maskin AS indeks 31, nr. 288 · sammenlign