Rangering Jordbruk og skogbruk 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 376 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,3 % | 5,8 % | 15,6 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 5,0 % | 15,2 % |
| Totalrentabilitet | 2,0 % | 10,4 % | 21,2 % |
| Egenkapitalandel | 23,2 % | 44,2 % | 63,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,10 | 2,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 1,55 | 2,54 |
| Omsetningsvekst | −6,0 % | −6,0 % | −6,0 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 222 · Små: 114 · Mellomstore: 39 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Statskog Børresen AS | Smånr. 1 i klassen | 100 | 78,7 % | 98,3 % | 51,41 | – | 37 MNOK |
| 2 | H A Skajems Planteskole AS | Mellomstorenr. 1 i klassen | 98 | 25,8 % | 89,1 % | 8,54 | – | 52 MNOK |
| 3 | Kringsjå Samdrift AS | Mikronr. 1 i klassen | 95 | 64,0 % | 84,9 % | 7,59 | – | 1 MNOK |
| 4 | Tin Milovanovic Skogservice AS | Smånr. 2 i klassen | 94 | 20,0 % | 90,8 % | 6,84 | – | 48 MNOK |
| 5 | Riis Gartneri AS | Smånr. 3 i klassen | 94 | 35,3 % | 82,4 % | 5,62 | – | 22 MNOK |
| 6 | Inderøy Hønseri AS | Smånr. 4 i klassen | 93 | 23,1 % | 84,9 % | 4,86 | – | 42 MNOK |
| 7 | Mellbyes Planteskole AS | Mellomstorenr. 2 i klassen | 93 | 25,8 % | 68,5 % | 2,74 | – | 56 MNOK |
| 8 | Haukali Gard AS | Smånr. 5 i klassen | 91 | 23,0 % | 85,1 % | 3,11 | – | 15 MNOK |
| 9 | Tysseland Skog og Vedlikehold AS | Mikronr. 2 i klassen | 90 | 43,2 % | 91,4 % | 12,32 | – | 2 MNOK |
| 10 | Støre-Valen AS | Mikronr. 3 i klassen | 90 | 15,7 % | 99,5 % | – | – | 4 MNOK |
| 11 | Bakke Gård AS | Smånr. 6 i klassen | 89 | 27,2 % | 84,2 % | 4,44 | – | 15 MNOK |
| 12 | Hadselsand Landbruksdrift AS | Mikronr. 4 i klassen | 87 | 43,6 % | 81,0 % | 2,65 | – | 1 MNOK |
| 13 | Tingvoll Skogservice AS | Mikronr. 5 i klassen | 87 | 44,4 % | 76,3 % | 4,30 | – | 9 MNOK |
| 14 | Aktieselskapet Eidsfos Verk | Mikronr. 6 i klassen | 87 | 38,0 % | 93,4 % | 8,74 | – | 8 MNOK |
| 15 | O. Espedal Handelsgartneri AS | Mellomstorenr. 3 i klassen | 86 | 24,3 % | 61,9 % | 1,72 | – | 85 MNOK |
| 16 | HANASAND GÅRD & Kjøkken AS | Smånr. 7 i klassen | 86 | 45,4 % | 63,9 % | 2,40 | – | 19 MNOK |
| 17 | AM Skogsdrift AS | Mikronr. 7 i klassen | 86 | 29,0 % | 75,9 % | 3,94 | – | 7 MNOK |
| 18 | M A Eiendom AS | Smånr. 8 i klassen | 86 | 63,7 % | 72,9 % | 3,31 | – | 32 MNOK |
| 19 | Oddernes Gartneri AS | Mellomstorenr. 4 i klassen | 86 | 8,6 % | 59,1 % | 2,09 | – | 69 MNOK |
| 20 | Hundeskolen Veiviseren AS | Smånr. 9 i klassen | 86 | 15,6 % | 82,8 % | 5,36 | – | 15 MNOK |
| 21 | Nor-Skog AS | Mikronr. 8 i klassen | 85 | 17,8 % | 87,4 % | 6,30 | – | 8 MNOK |
| 22 | Akkerhaugen Eiendom AS | Mikronr. 9 i klassen | 85 | 56,3 % | 88,8 % | 3,09 | – | 2 MNOK |
| 23 | BY Brug AS | Mikronr. 10 i klassen | 85 | 21,2 % | 93,8 % | 17,36 | – | 7 MNOK |
| 24 | Andreas Moen AS | Mikronr. 11 i klassen | 84 | 15,3 % | 82,6 % | 4,91 | – | 1 MNOK |
| 25 | Fredrik Nannestad Jr AS | Smånr. 10 i klassen | 84 | 16,3 % | 74,4 % | 5,67 | – | 46 MNOK |
| 26 | Pias Maskinstasjon AS | Smånr. 11 i klassen | 83 | 31,2 % | 58,8 % | 3,85 | – | 10 MNOK |
| 27 | Torkild Raaen AS | Smånr. 12 i klassen | 83 | 21,3 % | 66,3 % | 2,26 | – | 15 MNOK |
| 28 | Tveråen Skogsdrift AS | Mikronr. 12 i klassen | 83 | 15,4 % | 84,6 % | 6,11 | – | 3 MNOK |
| 29 | Troms Vei og Skog AS | Mikronr. 13 i klassen | 83 | 14,8 % | 81,9 % | 2,61 | – | 3 MNOK |
| 30 | Næsbø Skog AS | Mellomstorenr. 5 i klassen | 83 | 24,1 % | 70,4 % | 1,44 | – | 109 MNOK |
| 31 | Hegdahl Skog AS | Smånr. 13 i klassen | 82 | 11,7 % | 88,4 % | 6,33 | – | 10 MNOK |
| 32 | Seim Trær og Planter AS | Smånr. 14 i klassen | 81 | 15,7 % | 75,2 % | 6,05 | – | 12 MNOK |
| 33 | Treespace AS | Mikronr. 14 i klassen | 81 | 10,9 % | 74,0 % | 3,85 | – | 1 MNOK |
| 34 | Kåsa AS | Mikronr. 15 i klassen | 81 | 55,2 % | 64,3 % | 2,80 | – | 2 MNOK |
| 35 | Ljones Veksthus AS | Mikronr. 16 i klassen | 80 | 4,4 % | 85,5 % | 5,37 | – | 2 MNOK |
| 36 | Kalstad Maskin AS | Smånr. 15 i klassen | 80 | 31,8 % | 59,2 % | 2,48 | – | 13 MNOK |
| 37 | Holt Gartneri AS | Mikronr. 17 i klassen | 79 | 12,6 % | 75,5 % | 3,81 | – | 3 MNOK |
| 38 | Dahl Maskinentreprenør AS | Smånr. 16 i klassen | 79 | 12,9 % | 75,0 % | 4,48 | – | 13 MNOK |
| 39 | Tvetene Gartneri AS | Mikronr. 18 i klassen | 79 | 25,4 % | 68,4 % | 2,48 | – | 8 MNOK |
| 40 | EK Gårdspakkeri AS | Smånr. 17 i klassen | 78 | 12,1 % | 82,1 % | 3,93 | – | 25 MNOK |
| 41 | Trefellingsspesialisten AS | Mikronr. 19 i klassen | 78 | 33,7 % | 78,2 % | 1,17 | – | 10 MNOK |
| 42 | Norsk Agurk AS | Mellomstorenr. 6 i klassen | 78 | 3,7 % | 65,7 % | 2,48 | – | 75 MNOK |
| 43 | Nærland Maskinstasjon AS | Mikronr. 20 i klassen | 77 | 11,5 % | 77,4 % | 2,64 | – | 10 MNOK |
| 44 | Agder Skog AS | Smånr. 18 i klassen | 76 | 21,8 % | 61,7 % | 1,78 | – | 11 MNOK |
| 45 | Sagløkken Hjorteoppdrett AS | Mikronr. 21 i klassen | 75 | 34,4 % | 77,4 % | 2,18 | – | 2 MNOK |
| 46 | SVEENE SKOG & Landbruk AS | Mikronr. 22 i klassen | 75 | 2,3 % | 95,8 % | 11,05 | – | 3 MNOK |
| 47 | Hagehuggern AS | Mikronr. 23 i klassen | 75 | 9,0 % | 76,5 % | 2,63 | – | 2 MNOK |
| 48 | Nes Maskin AS | Mikronr. 24 i klassen | 75 | 14,3 % | 71,6 % | 3,23 | – | 4 MNOK |
| 49 | Mjølsnes Gartneri AS | Smånr. 19 i klassen | 74 | 32,0 % | 53,5 % | 1,66 | – | 26 MNOK |
| 50 | Askeli AS | Mikronr. 25 i klassen | 74 | 3,1 % | 82,0 % | 4,61 | – | 3 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 82. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs Agrodrift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alexander Elvheim AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arborex AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arctic Labradoodles AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AS SKOG PARTNER · siste regnskap 2025
- konkurs Athena Equine AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aune Skogtjenester AS · siste regnskap 2025
- konkurs Beefutures Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergstrøm Skogsdrift AS · siste regnskap 2025
- konkurs BG Skogsdrift AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Biotronic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Capstick AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Den Grønne Nabo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eh-Gruppen AS · siste regnskap 2025
- konkurs ENGER & Swang AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Eskilt AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Fetterne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Flåtin Hogst og Sikkerhet AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Granøien Tre og Maskin AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Grindland Skog AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Grøde Grønt AS · siste regnskap 2025
- konkurs Grønt Fra Nord AS · siste regnskap 2024
- under avvikling H.E. Dalland AS · siste regnskap 2025
- konkurs Helge Rustad Skogsdrift AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Hofos Skog AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning HP-Bye AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Huggenes Østre Drift AS · siste regnskap 2024
- konkurs Hund og Kattesalongen AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Hvs Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Håland Gris AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Interjakt Norway AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Kjetil Fagertun AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Klekken Gartneri AS · siste regnskap 2025
- konkurs Kong Øystein AS · siste regnskap 2024
- konkurs Latskog AS
- konkurs Lille Blad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Maskin og Dyreutleie AS · siste regnskap 2021
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning MIE & Modalen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Myceleriet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Namdal Maskin og Transport AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Norsk Wagyu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Norwegian Forestry Group AS · siste regnskap 2025
- konkurs Norwegian Timber AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Oslostaff AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Pegasus Hestetransport AS · siste regnskap 2024
- under avvikling PS Skog AS · siste regnskap 2025
- konkurs PS Skog og Transport AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Ravnøy Service&Utleie AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Reinskås Drift AS · siste regnskap 2024
- under avvikling RS Multiservice AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.