Nasjonalparkgården AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 44 av 282 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 149 av 1 017 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nasjonalparkgården AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 282 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,0 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 59,9 % (median 27,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 6,0 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 6,0 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 16,2 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 59,9 % | 27,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 1,84 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | 6,3 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,51 MNOK | 0,54 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Nasjonalparkgården AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (282 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nasjonalparkgården AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Nasjonalparkgården AS har score 68 for 2025, rang 149 av 1 017 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 80 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 80 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 59,9 % mot median 27,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nasjonalparkgården AS hadde en driftsmargin på 6,0 % og en egenkapitalandel på 59,9 % i 2025, og er nr. 149 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 50,1 % til 59,9 % og driftsmarginen steg fra 2,4 % til 6,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 80 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 49 | vekt 15 % |
| Konsistens | 80 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nasjonalparkgården AS?
Driftsmarginen var 6,0 % i 2025, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,2 %.
Hvor solid er Nasjonalparkgården AS?
Egenkapitalandelen var 59,9 % i 2025 (median 27,6 %). Gjeldsgraden var 0,67 (median 1,84).
Hvordan er likviditeten i Nasjonalparkgården AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,89 i 2025 (median 1,15).
Hvordan står Nasjonalparkgården AS i Kultur og fritid?
Nasjonalparkgården AS er nr. 149 av 1 017 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 44 av 282. Omsetningen endret seg 6,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921489285
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.291)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 29 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 5. juli 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Buer, 5750 ODDA (ULLENSVANG)
- Kommune
- Ullensvang rang 3–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 59 | 68 | |
| Rang | 285 | 338 | 149 | |
| Driftsmargin | 4,3 % | 2,4 % | 6,0 % | |
| Totalrentabilitet | 11,5 % | 6,7 % | 16,2 % | |
| Egenkapitalandel | 48,1 % | 50,1 % | 59,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,43 | 1,89 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,3 % | 6,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,0 MNOK | 14,0 MNOK | 14,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,9 MNOK | 5,3 MNOK | 5,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 3,7 MNOK | 4,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK | 2,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Sum gjeld | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK | 2,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 2,5 MNOK | 2,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6799390.
Videre
Lignende selskaper
- Rush Oslo 1 AS indeks 69, nr. 144 · sammenlign
- Melahuset AS indeks 69, nr. 145 · sammenlign
- Chat Noir AS indeks 68, nr. 154 · sammenlign
- Metro Sandefjord AS indeks 68, nr. 156 · sammenlign
- STRANDGATA 22. AS indeks 67, nr. 160 · sammenlign