BR. Solhaug AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 837 av 1 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 562 av 2 212 · Sjømat
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
BR. Solhaug AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 197 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 17,0 % (median 13,6 %) og egenkapitalandel 14,3 % (median 34,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 17,0 % | 13,6 % |
| Resultatmargin | −16,1 % | 9,7 % |
| Totalrentabilitet | 3,2 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 14,3 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 6,00 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,51 | 1,72 |
| Omsetningsvekst | −10,3 % | 23,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør BR. Solhaug AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 197 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- BR. Solhaug AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
BR. Solhaug AS har score 40 for 2025, rang 1 562 av 2 212 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 64 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,51 mot median 1,72. Konsistens: persentil 61 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 15 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,3 % mot median 23,6 %. Soliditet: persentil 23 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 14,3 % mot median 34,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −16,1 % (median 9,7 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
BR. Solhaug AS hadde en driftsmargin på 17,0 % og en egenkapitalandel på 14,3 % i 2025, og er nr. 1 562 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 4,0 % til 14,3 % og omsetningen falt med 10 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −16,1 % (median 9,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 45 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 64 | vekt 15 % |
| Vekst | 15 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er BR. Solhaug AS?
Driftsmarginen var 17,0 % i 2025, mot en median på 13,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er BR. Solhaug AS?
Egenkapitalandelen var 14,3 % i 2025 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 6,00 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i BR. Solhaug AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,51 i 2025 (median 1,72).
Hvordan står BR. Solhaug AS i Sjømat?
BR. Solhaug AS er nr. 1 562 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 837 av 1 197. Omsetningen endret seg −10,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920630774
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 24. februar 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 3,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Korshamnveien 10, 8387 FREDVANG (FLAKSTAD)
- Kommune
- Flakstad rang 17–30 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 33 | 40 | |
| Rang | 1 587 | 1 565 | 1 562 | |
| Driftsmargin | 25,1 % | 17,9 % | 17,0 % | |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 3,5 % | 3,2 % | |
| Egenkapitalandel | 4,6 % | 4,0 % | 14,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,49 | 0,77 | 2,51 | |
| Omsetningsvekst | – | −22,8 % | −10,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,5 MNOK | 8,9 MNOK | 7,9 MNOK |
| Driftsresultat | 2,9 MNOK | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −1,3 MNOK | −1,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −1,1 MNOK | −1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 2,7 MNOK | 3,0 MNOK | 2,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 44,3 MNOK | 45,7 MNOK | 46,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 3,5 MNOK | 6,2 MNOK |
| Egenkapital | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK | 6,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum gjeld | 42,3 MNOK | 43,9 MNOK | 40,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,7 MNOK | 4,6 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6911268.
Videre
Lignende selskaper
- Torghatten Aqua AS indeks 40, nr. 1 557 · sammenlign
- MS Anna Christine AS indeks 40, nr. 1 558 · sammenlign
- Koifjorden AS indeks 40, nr. 1 560 · sammenlign
- Veta Fangst AS indeks 40, nr. 1 565 · sammenlign
- Haraldsvik Maritim AS indeks 40, nr. 1 566 · sammenlign