Tellus Wine AS
Score · regnskapsår 2023
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 249 av 530 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 435 av 918 · Undervisning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Tellus Wine AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 530 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,7 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 24,3 % (median 32,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 10,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 2,2 % |
| Totalrentabilitet | 18,2 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 24,3 % | 32,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,12 | 1,48 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | – | 21,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Tellus Wine AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (530 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Tellus Wine AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Tellus Wine AS hadde en driftsmargin på 10,7 % og en egenkapitalandel på 24,3 % i 2023, og er nr. 435 av 918 rangerte selskaper i Undervisning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −5,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 44 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tellus Wine AS?
Driftsmarginen var 10,7 % i 2023, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,2 %.
Hvor solid er Tellus Wine AS?
Egenkapitalandelen var 24,3 % i 2023 (median 32,3 %). Gjeldsgraden var 3,12 (median 1,48).
Hvordan er likviditeten i Tellus Wine AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2023 (median 1,38).
Hvordan står Tellus Wine AS i Undervisning?
Tellus Wine AS er nr. 435 av 918 rangerte selskaper i Undervisning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 249 av 530.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918082271
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.597)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. oktober 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Firkløverveien 4, 0377 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. november 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 84 | – | |
| Rang | 435 | 30 | – | |
| Driftsmargin | 10,7 % | 20,8 % | −17,0 % | |
| Totalrentabilitet | 18,2 % | 63,8 % | −37,8 % | |
| Egenkapitalandel | 24,3 % | 71,0 % | 55,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 3,26 | 2,08 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,4 % | −41,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4722521.
Videre
Lignende selskaper
- Hauge Trafikkskole AS indeks 51, nr. 427 · sammenlign
- Extek AS indeks 51, nr. 428 · sammenlign
- Sindre Borgli AS indeks 51, nr. 429 · sammenlign
- Oslo Kvinnehelsesenter AS indeks 51, nr. 430 · sammenlign
- N.G.S Montessori AS indeks 51, nr. 432 · sammenlign