Mbe Eiendom AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2023
27av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 681 av 5 331 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 965 av 6 744 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Mbe Eiendom AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 5 331 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 43,9 % (median 46,4 %) og egenkapitalandel 2,4 % (median 26,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 43,9 % | 46,4 % |
| Resultatmargin | −12,1 % | 21,7 % |
| Totalrentabilitet | 5,0 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 2,4 % | 26,3 % |
| Gjeldsgrad | 40,97 | 2,39 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,10 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 0,8 % | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 27 gjør Mbe Eiendom AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 331 selskaper) i 2023.
Score 2022–2024
- Mbe Eiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Mbe Eiendom AS hadde en driftsmargin på 43,9 % og en egenkapitalandel på 2,4 % i 2023, og er nr. 5 965 av 6 744 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2022 til 2023: driftsmarginen steg fra 31,0 % til 43,9 %.
Mbe Eiendom AS klarte seg omtrent som sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 10,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,10 (median 1,41).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,4 % (median 26,3 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,1 % (median 21,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 31,0 % i 2022 (sektorens median 31,0 %), og egenkapitalandelen 3,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 49,1 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 41 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 10 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 39 | vekt 15 % |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Varighet: 27 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mbe Eiendom AS?
Driftsmarginen var 43,9 % i 2023, mot en median på 46,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Mbe Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 2,4 % i 2023 (median 26,3 %). Gjeldsgraden var 40,97 (median 2,39).
Hvordan er likviditeten i Mbe Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,10 i 2023 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Mbe Eiendom AS i Eiendom?
Mbe Eiendom AS er nr. 5 965 av 6 744 rangerte selskaper i Eiendom for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 681 av 5 331. Omsetningen endret seg 0,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918031677
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. august 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Rovenveien 701, 1920 SØRUMSAND (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- LEI
- 894500TL18T6KZXXFT88 fornyes 22. mai 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 28 | 27 | 33 | |
| Rang | 49 | 5 965 | 5 940 | |
| Driftsmargin | 31,0 % | 43,9 % | 54,2 % | |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 5,0 % | 6,5 % | |
| Egenkapitalandel | 3,8 % | 2,4 % | 1,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,23 | 0,10 | 0,05 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,8 % | 7,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,4 MNOK | 16,6 MNOK | 16,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 15,8 MNOK | 16,2 MNOK | 16,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,7 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5398927.
Videre
Lignende selskaper
- Xlm Eiendom AS indeks 27, nr. 5 960 · sammenlign
- Boligtakst Vestfold AS indeks 27, nr. 5 961 · sammenlign
- Mosring AS indeks 27, nr. 5 962 · sammenlign
- Dahle Eiendom Drift AS indeks 27, nr. 5 964 · sammenlign
- Rundkjøringa Eiendom AS indeks 27, nr. 5 966 · sammenlign