Holmatun AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 701 av 5 647 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 449 av 7 174 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Holmatun AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 646 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,7 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 34,6 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 14,7 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 12,0 % | 23,7 % |
| Totalrentabilitet | 22,9 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 34,6 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,89 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,47 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −23,1 % | 3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,08 MNOK | 0,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Holmatun AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 647 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Holmatun AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Holmatun AS har score 50 for 2025, rang 3 449 av 7 174 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 65 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,47 mot median 1,41. Konsistens: persentil 60 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −23,1 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 14,7 % (median 48,2 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Holmatun AS hadde en driftsmargin på 14,7 % og en egenkapitalandel på 34,6 % i 2025, og er nr. 3 449 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 1,2 % til 14,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 14,7 % (median 48,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 54 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Holmatun AS?
Driftsmarginen var 14,7 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,9 %.
Hvor solid er Holmatun AS?
Egenkapitalandelen var 34,6 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 1,89 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Holmatun AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,47 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Holmatun AS i Eiendom?
Holmatun AS er nr. 3 449 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 701 av 5 647. Omsetningen endret seg −23,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917923841
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 29 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 28. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Holmane 20, 5610 ØYSTESE (KVAM)
- Kommune
- Kvam rang 8–22 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 24. oktober 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.holmatun.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 28 | 50 | |
| Rang | 4 066 | 6 287 | 3 449 | |
| Driftsmargin | 7,7 % | 1,2 % | 14,7 % | |
| Totalrentabilitet | 9,7 % | 3,0 % | 22,9 % | |
| Egenkapitalandel | 20,8 % | 19,6 % | 34,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,40 | 2,47 | |
| Omsetningsvekst | – | −35,9 % | −23,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,6 MNOK | 3,0 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 1,8 MNOK | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6347953.
Videre
Lignende selskaper
- Roma Verdig AS indeks 50, nr. 3 446 · sammenlign
- Basbergveien 54 AS indeks 50, nr. 3 447 · sammenlign
- Nøttveit Boligpark AS indeks 50, nr. 3 448 · sammenlign
- Rome AS indeks 50, nr. 3 450 · sammenlign
- Ma34 Eiendom AS indeks 50, nr. 3 452 · sammenlign