Eventi AS
Score · regnskapsår 2024
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 125 av 273 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 477 av 1 028 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Eventi AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 273 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,0 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 40,9 % (median 31,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 32 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 3,0 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 3,8 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | 12,8 % | 7,0 % |
| Egenkapitalandel | 40,9 % | 31,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,44 | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,25 |
| Omsetningsvekst | 0,1 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,66 MNOK | 0,53 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Eventi AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (273 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Eventi AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Eventi AS hadde en driftsmargin på 3,0 % og en egenkapitalandel på 40,9 % i 2024, og er nr. 477 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 35,8 % til 40,9 % og driftsmarginen steg fra 1,0 % til 3,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 40 | vekt 15 % |
| Vekst | 26 | vekt 15 % |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eventi AS?
Driftsmarginen var 3,0 % i 2024, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,8 %.
Hvor solid er Eventi AS?
Egenkapitalandelen var 40,9 % i 2024 (median 31,0 %). Gjeldsgraden var 1,44 (median 1,64).
Hvordan er likviditeten i Eventi AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,08 i 2024 (median 1,25).
Hvordan står Eventi AS i Kultur og fritid?
Eventi AS er nr. 477 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 125 av 273. Omsetningen endret seg 0,1 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 5. juli 2024 | Sandnes kommune | Rammeavtale for leie av arrangementsteknisk utstyr og bemanning | verdi ikke oppgitt |
| 2. februar 2023 | Stavanger konserthus IKS | Rammeavtale riggtjenester | 8,0 MNOK |
| 15. juni 2020 | Sandnes kommune | Parallelle rammeavtaler for lydmester, lysmester, scenemester og multitekniker for Sandnes kunst- og kulturhus | 2,8 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917910146
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 48 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 6. oktober 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Arabergvegen 3, 4055 SOLA
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300VZRC374Z4VJ712 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 52 | 53 | |
| Rang | 414 | 477 | 451 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | 3,0 % | 3,7 % | |
| Totalrentabilitet | 12,0 % | 12,8 % | 9,8 % | |
| Egenkapitalandel | 35,8 % | 40,9 % | 37,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,57 | 1,08 | 1,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,1 % | 7,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31,8 MNOK | 31,9 MNOK | 34,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,7 MNOK | 12,3 MNOK | 15,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,4 MNOK | 5,4 MNOK | 6,2 MNOK |
| Egenkapital | 5,3 MNOK | 5,0 MNOK | 5,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,2 MNOK | 5,0 MNOK | 5,7 MNOK |
| Sum gjeld | 9,4 MNOK | 7,3 MNOK | 9,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,0 MNOK | 5,0 MNOK | 6,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6070711.
Videre
Lignende selskaper
- 3T Byåsen AS indeks 52, nr. 474 · sammenlign
- Gautefall Skisenter AS indeks 52, nr. 478 · sammenlign
- BERGEN KLATRESENTER - Fana AS indeks 52, nr. 479 · sammenlign
- Klippen Lydsystemer AS indeks 52, nr. 481 · sammenlign
- Duverden AS indeks 52, nr. 484 · sammenlign