Tapperietpaadahls AS
Score · regnskapsår 2023
80av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 35 av 453 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 161 av 1 813 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Tapperietpaadahls AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 453 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 7,3 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 52,3 % (median 21,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 7,3 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 7,3 % | 3,9 % |
| Totalrentabilitet | 24,3 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 52,3 % | 21,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,91 | 3,16 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,19 |
| Omsetningsvekst | – | −5,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,23 MNOK | 0,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 80 gjør Tapperietpaadahls AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (453 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Tapperietpaadahls AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Tapperietpaadahls AS hadde en driftsmargin på 7,3 % og en egenkapitalandel på 52,3 % i 2023, og er nr. 161 av 1 813 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 13 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 85 | vekt 25 % |
| Likviditet | 79 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 90 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tapperietpaadahls AS?
Driftsmarginen var 7,3 % i 2023, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,3 %.
Hvor solid er Tapperietpaadahls AS?
Egenkapitalandelen var 52,3 % i 2023 (median 21,2 %). Gjeldsgraden var 0,91 (median 3,16).
Hvordan er likviditeten i Tapperietpaadahls AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,77 i 2023 (median 1,19).
Hvordan står Tapperietpaadahls AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Tapperietpaadahls AS er nr. 161 av 1 813 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 35 av 453.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917536643
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (82.300)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 5. juli 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Stiklestadveien 2, 7041 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 80 | 63 | 39 | |
| Rang | 161 | 489 | 1 309 | |
| Driftsmargin | 7,3 % | 4,8 % | −2,4 % | |
| Totalrentabilitet | 24,3 % | 27,0 % | −8,4 % | |
| Egenkapitalandel | 52,3 % | 42,1 % | 37,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,53 | 1,55 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,0 % | −35,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,3 MNOK | 17,4 MNOK | 11,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,3 MNOK | 0,8 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | 0,8 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,2 MNOK | 3,1 MNOK | 2,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,4 MNOK | 2,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 2,7 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,5 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,5 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5406021.
Videre
Lignende selskaper
- Anleggsgartner Bjørn T Bjerknes AS indeks 80, nr. 153 · sammenlign
- Lima Renhold AS indeks 80, nr. 155 · sammenlign
- Busengdal Utleie AS indeks 80, nr. 162 · sammenlign
- Farmar Towage AS indeks 80, nr. 164 · sammenlign
- Sviland AS indeks 80, nr. 167 · sammenlign