Avon Live Nidaros AS
Score · regnskapsår 2024
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 90 av 667 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 131 av 1 028 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 88 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Avon Live Nidaros AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 667 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 13,1 % (median 3,8 %) og egenkapitalandel 82,1 % (median 34,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 13,1 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 13,1 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 16,0 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 82,1 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,45 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Avon Live Nidaros AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (667 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Avon Live Nidaros AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Avon Live Nidaros AS hadde en driftsmargin på 13,1 % og en egenkapitalandel på 82,1 % i 2024, og er nr. 131 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 19,8 % til 13,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 88 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 35 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Varighet: 80 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Avon Live Nidaros AS?
Driftsmarginen var 13,1 % i 2024, mot en median på 3,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,0 %.
Hvor solid er Avon Live Nidaros AS?
Egenkapitalandelen var 82,1 % i 2024 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 0,22 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Avon Live Nidaros AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,45 i 2024 (median 1,46).
Hvordan står Avon Live Nidaros AS i Kultur og fritid?
Avon Live Nidaros AS er nr. 131 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 90 av 667. Omsetningen endret seg −0,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917400164
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- 5.etg, Pir II 13A, 7010 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. juni 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 88 | 72 | 77 | |
| Rang | 33 | 131 | 53 | |
| Driftsmargin | 19,8 % | 13,1 % | 17,4 % | |
| Totalrentabilitet | 28,2 % | 16,0 % | 20,1 % | |
| Egenkapitalandel | 82,2 % | 82,1 % | 87,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,22 | 4,45 | 6,18 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,1 % | 3,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5957393.
Videre
Lignende selskaper
- Vossafjell AS indeks 72, nr. 126 · sammenlign
- Grimsøy Marine AS indeks 72, nr. 127 · sammenlign
- Fantastic AS indeks 72, nr. 128 · sammenlign
- Kulå Bowling AS indeks 72, nr. 129 · sammenlign
- Fossøy AS indeks 72, nr. 130 · sammenlign